Komentāri
”Eksbītla” bungas turpmāk spēlēs amerikāņu futbola komandas īpašnieks
Foto: AFP/ LETA

Bungas ir visdārgākais, kas pieder ikvienas rokgrupas bundziniekam – reti kurš atsakās aizdot kaut daļu no sava bungu komplekta kolēģim no kādas citas grupas. Taču 2,2 miljoni dolāru varētu likt padomāt divreiz – tieši par šādu summu izsolē pārdots ”eksbītla” Ringo Stāra bungu komplekts.

Ludwig Oyster Black Pearl bungu komplekts izmantots vairāk nekā 200 grupas The Beatles koncertos no 1963. līdz 1964. gadam, kā arī hitu Can’t Buy Me Love, She Loves You un I Want to Hold Your Hand ierakstos. Taču tagad to izmantos bītlu kāds fans – amerikāņu futbola komandas Indianapolis Colts īpašnieks Džims Ērsijs, kurš izsolē par to samaksājis 2,2 miljonus dolāru.

Izsolē tika pārdotas vēl vairākas Stāra piemiņas lietas kopumā par nepilniem desmit miljoniem dolāru (9,1 miljonu eiro). Piemēram, pirmais Lielbritānijā iespiestais The Beatles albuma White Album eksemplārs tika izsolīts par 790 000 dolāru (724 000 eiro).

Kalifornijas štatā notikusī izsole, kurā tika izsolīti vairāk nekā 800 priekšmeti, ilga trīs dienas. Visas izsolītās mantas piederēja Stāram un viņa sievai aktrisei Barbarai Bahai. Daļa izsoles ieņēmumu tiek novirzīta Stāra dibinātajam labdarības fondam.

Foto: Ringo Stārs un viņa bungas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl