Komentāri

Šovakar Latvijas Nacionālajā operā notiekošajā Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanā triumfējusi filma Ida.

Foto: ekrānšāviņš

Foto: ekrānšāviņš

Kā labākā Eiropas komēdija godināta itāļu režisora Pjerfrančesko Diliberto filma Mafija nogalina tikai vasarā.

Par gada režisoru atzīts Pavels Pavļikovskis, kurš veidojis filmu Ida. Viņš balvu kopā ar kolēģi Rebeku Lenkeviču saņēmis arī par labāko scenāriju.

Kā gada aktieris godināts Timotijs Spols filmā Misters Tērners, savukārt gada aktrises gods ticis Marianai Kotijārai par tēlojumu filmā Divas dienas, viena nakts.

Jau ziņots, ka Eiropas Kinoakadēmijas balvai tika nominētas filmas Force Majeure, Ida, Leviatāns, Nimfomāne. I un II daļa, Ziemas sapnis, Karmina un Āmens, Le Week-end un Mafija nogalina tikai vasarā.

Eiropas labākā režisora titulam bija nominēts Nuri Bilje Džiljans par filmu Ziemas miegs, Stīvens Naits par filmu Loke, Rūbens Ostlunds par filmu Force Majeur, Pavļikovskis par filmu Ida, Paolo Virzi par filmu Cilvēciskais kapitāls un Andrejs Zvjagincevs par filmu Leviatāns.

Eiropas aktrises nominācijā sacentās Mariana Alvaresa (Ievainotā), Valērija Bruno Tedeski (Cilvēciskais kapitāls), Kotijāra (Divas dienas, viena nakts), Šarlote Geinsbūra (Nifomāne), Agata Kuļeša un Agata Trebuhovska par (Ida).

Uz Eiropas aktiera titulu pretendēja Brendans Glīsons (Golgāta), Toms Hārdijs (Loke), Aleksejs Serebrjakovs (Leviatāns), Stellans Skārskards (Nimfomāne) un Spols (Misters Tērners).

Lasi vēl