Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītas 15 īsfilmas

Komentāri
Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītas 15 īsfilmas
Kadrs no animācijas filmas "Pazudušais lakats". Publicitātes foto

Paziņotas 15 īsfilmas, kas nominētas Eiropas Kinoakadēmijas balvai kategorijā ”Labākā īsfilma”.

Kā informē nodibinājuma ”Rīga 2014” pārstāvis Mārtiņš Drēģeris, par nominētajām īsfilmām tuvāko nedēļu laikā balsos vairāk nekā 3 tūkst. Eiropas Kinoakadēmijas biedru. Uzvarētājs kļūs zināms 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā 13. decembrī Rīgā.

27. Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītās īsfilmas:

Pilsēta vārdā Panika: Ziemassvētku bluķis (A Town Called Panic: The Christmas Log)
Rež.: Vincents Patars un Stefans Objē (Vincent Patar & Stéphane Aubier)
Beļģija/Francija 2014, 26’30 min, animācija

Dienišķā maize (Daily Bread)
Rež.: Idans Hubels (Idan Hubel)
Izraēla 2014, 18 min, mākslas filma

Dinola (Dinola)
Rež.: Mariama Hačvani (Mariam Khatchvani)
Gruzija 2013, 14’38 min, mākslas filma

Ārkārtas zvani (Emergency Calls)
Rež.: Hanness Vartiainens un Peka Veikolainens (Hannes Vartiainen & Pekka Veikkolainen)
Somija 2013, 15 min, dokumentālā filma

Cementa blokā iesprūdis mats ar jūras garšu (Little Block Of Cement With Dishevelled Hair Containing The Sea)
Rež.: Horhe Lopess Navarete (Jorge López Navarrete)
Spānija 2013, 16 min, mākslas filma

Lepnums (Pride)
Rež.: Pāvels Vesnakovs (Pavel Vesnakov)
Bulgārija/Vācija 2013, 30 min , mākslas filma

Kuģa vraks (Shipwreck)
Rež.: Morgans Knibe (Morgan Knibbe)
Nīderlande 2014, 15 min, dokumentālā filma

Man joprojām ir dzīve (Still Got Lives)
Rež.: Jans-Gerits Seilers (Jan-Gerrit Seyler)
Vācija 2013, 23 min, mākslas filma

2014.gada vasara (Summer 2014)
Rež.: Vojcehs Sobčiks (Wojciech Sobczyk)
Polija 2014, 12 min, animācija

Taprobana (Taprobana)
Rež.: Gabriels Abrantess (Gabriel Abrantes)
Portugāle/Dānija/Santome un Prinsipi/Šrilanka
2014, 24 min, mākslas filma

Cālis (The Chicken)
Rež.: Una Gunjaka (Una Gunjak)
Vācija/Horvātija2014, 15 min, mākslas filma

M. nepiepildāmais sapnis (The Chimera Of M.)
Rež.: Sebastians Berkners (Sebastian Buerkner)
Apvienotā Karaliste 2013, 25 min, animācija

Pazudušais lakats (The Missing Scarf)
Rež.: Ouens Dafijs (Eoin Duffy)
Īrija 2013, 6’35 min, animācija

Siena (Wall)
Rež.: Simons Sabo (Simon Szabó)
Ungārija 2013, 11 min, mākslas filma

Vaļu ieleja (Whale Valley)
Rež.: Gudmundurs Arnars Gudmundsons (Guðmundur Arnar Guðmundsson)
Dānija/Islande 2013, 15 min, mākslas filma

Papildu informācija par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: europeanfilmawards.eu.

Lasi vēl