Džordža Klūnija jaunā sieva atgriežas Grieķijā

Komentāri
Džordža Klūnija jaunā sieva atgriežas Grieķijā
Foto: AFP/ LETA

Britu advokāte Amala Alamudina (36) drīz pēc laulībām ar amerikāņu aktieri Džordžu Klūniju (53) atgriezusies Atēnās, lai konsultētu Grieķijas valdību tās centienos no Lielbritānijas repatriēt senās Elgin marmora statujas.

Libānā dzimusī daiļava Alamudina kopā ar kolēģi Džefriju Robertsonu Atēnās tiksies ar Grieķijas premjerministru Antonisu Samarasu un kultūras ministru Konstantinosu Tasoulu.

”Robertsona kungs un Klūnija kundze pirmo reizi tika lūgti Grieķijas valdībai sniegt juridiskas konsultācijas šajā jautājumā jau 2011. gadā. Tagad viņu uzturēšanās laikā tiks rīkotas vairākas tikšanās ar valdības amatpersonām,” teikts varasiestāžu paziņojumā.

Marbles ir seno grieķu skulptūru kopums, kas tika pārvests uz Londonu pēc izņemšanas no Akropoles Atēnu britu aristokrāta Lorda Eldžina kolekcijas. Skulptūras no 19. gs. atrodas Britu muzeja kontrolē. Grieķija tās cenšas atgūt jau gadu desmitiem, bet bez rezultātiem.

Alamudina kopā ar vīru Grieķijā ieradīsies šodien.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl