Dziedātāja Perukua oktobrī atgriezīsies Rīgā

Komentāri

Rīgas Kongresu namā 29. oktobrī plkst.19:00 ar programmu “Original Essence” uzstāsies dziedātāja Perukua (Peruquois), informē “Trade Hub Productions” pārstāve Inese Mihasjonoka.

Kopā ar vokālisti uzstāsies sitaminstrumentālists Artis Orubs, basģitārists Edvīns Ozols, čellists Valters Pūce, vijolnieks Gidons Grīnbergs un perkusionists Dmitrijs Jevsikovs.

Perukuas piesātinātais, pirmatnēji emocionālais un vienlaikus meistarīgais dziedājums daudziem licis viņu nodēvēt par vokālo dievieti, svētās sievietes balsi un zemes balsi. Vairāk nekā 12 gadus viņa apguvusi Amerikas indiāņu tradicionālos dziedājumus, pēdējos gados paralēli pievēršoties arī indiešu klasiskās mūzikas aicinājumam un savus iespaidus integrējot savā balss skanējumā.

Perukua ir izveidojusi tādas padziļinātās prakses kā vokālā joga un vokālā tantra, kas ir veidojušas pamatu viņas retrītiem.

Par Perukuas daiļrades lūzuma punktu var uzskatīt 1990.gadu sākumu, kad Austrālijā pazīstamā džeza dziedātāja nolēma pievērsties pasaules mūzikas tradīciju izpētei un atdzīvināšanai. Kopš tā laika ierakstīti vairāk nekā desmit albumi, sadarbojoties ar dažādu netradicionālu un tautas instrumentu izpildītājiem.

Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu servisa” kasēs un internetā.

Lasi vēl