Komentāri

28. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā pirmatskaņojumu piedzīvos unikāla koncertprogramma Mare Balticum ar Latvijas Radio bigbenda un austrāliešu multiinstrumentālista Džeimsa Morisona piedalīšanos.

Programmu veido 12 unikāli skaņdarbi, kuru komponists un aranžētājs ir džeza guru un trompetes virtuozs Džeimss Morisons (James Morrison). Darbi tapuši, iespaidojoties no latviešu tautasdziesmām un folkloras, kā arī veltīti tēmām par Baltijas jūru.

Morisons Latvijā iepriekšējo reizi viesojās 2005. gadā festivāla Rīgas Ritmi ietvaros. Daudzi viņa uzstāšanos atceras ar sajūsmu, īpaši – jam session klubā Artelis – gandrīz teātris ar džeza ērģelnieka Džoja de Frančesko (Joey DeFrancesco) piedalīšanos.

Latvijas Radio bigbenda diriģents un saksofonists Kārlis Vanags atceras laiku, kad strādāja kopā ar Džeimsu Morisonu 2005. gadā un nenoliedz, ka tā bijusi neatkārtojama pieredze. Morisons, kā jau multiinstrumentālists, var jebkurā laikā norādīt uz kādas no instrumentu grupu izpildījuma neprecizitātēm un sniegt šo partiju paraugdemonstrējumus bez jebkādas aizķeršanās.

Džeimss Morisons pārvalda visdažādākos instrumentus – trombonu, flīgelhornu, saksofonu, klavieres un kontrabasu, tomēr vislabāk pazīstams kā džeza trompetists. Morisons uzstājies kopā ar Londonas simfonisko orķestri, kā arī īpašos koncertos Karalienei Elizabetei II, līdzās tam par nopelniem mūzikā apbalvots ar Austrālijas goda ordeni. 2013. gadā Morisons diriģējis pasaules lielāko orķestri 7224 dalībnieku sastāvā.

Projekts tapis sadarbībā ar Rīga 2014 un ir tās programmas notikums.

Biļetes pieejamas visās Biļešu serviss kasēs un internetā bilesuserviss.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl