FOTO: Dzeguzīte svin 45 gadu jubileju

Komentāri
FOTO: Dzeguzīte svin 45 gadu jubileju
Foto: LETA

Kinoteātrī Splendid Palace šodien svētki – tika svinēta 45. gadu jubileja bērnu ansamblim Dzeguzīte.

Koncerta programmā skanēja tikai un vienīgi komponista Raimonda Paula dziesmas, to vidū labi pazīstami un iemīļoti, kā arī vairāki jauni skaņdarbi un popuriji. Klausītāju iemīļotās Dzeguzītes koncertgrupas 13 dalībnieku vidū tagad jau ir kādreizējo dzeguzēnu bērni, un visu šo laiku, kopš 1972.gada, ansambli vada Daila Martinsone.

Koncerta pirmajā daļā par godu Raiņa jubilejai skanēja cikls Baltās dziesmas, ar kuru pirms 40 gadiem sākās Dzeguzītes sadarbība ar komponistu Paulu. Cikla dziesma Putniņš uz zara ar vārdiem Kas manim kaitēja putniņam būt kļuvusi par šī Latvijā vispopulārākā bērnu vokālā ansambļa vadmotīvu.

Tāpat šogad jubilejā tika godināta arī dzejniece Aspazija, kuras dzeja 1980.gadā izmantota Paula piecu dziesmu ciklā, kura vispopulārākā daļa ir Circenīša Ziemassvētki. Cikls tiks atskaņots kopā ar jauno, talantīgo dziedātāju Mārtiņu Ruski, kuram šī ir pirmā muzikālā sadarbība ar Dzeguzīti.

Jubilejas koncerta otrajā daļā Dzeguzīte nodziedāja ne vien savus zināmākos hitus, bet arī mazāk dzirdētas Paula dziesmas, kas radītas Leļļu teātra izrādei Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta. Skanēja arī albuma Lidojums ar gaisa balonu melodiju popurijs, pirmatskaņojumu piedzīvos vairāki īpaši šim koncertam radīti Paula jaundarbi, kā arī izrādes Sudraba slidas melodiju popurijs.

Latvijas Radio vismazāko bērnu vokālā ansambļa pirmsākumi meklējami 1970.gada vasarā, kad tika izsludināts pirmais dalībnieku konkurss, un toruden Aldas Strazdas vadībā sākās darbs pie ierakstiem.

1972.gadā ansambļa vadību pārņēma Aldas māsa, diplomēta mūzikas pedagoģe un kordiriģente Martinsone, kuras vadībā Dzeguzīte darbojas visus šos gadus. Ansambļa kontā ir sadarbība ar labākajiem Latvijas dziesmu autoriem un solistiem, izdotas skaņuplates un neskaitāmi albumi, koncertu skaits mērāms tūkstošos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl