Drosmīgās fotogrāfijās iemūžinātas gandrīz visu Latvijas teātru aktrises

Komentāri

Šeit nav pārstāvēts tikai Leļļu teātris – tā par savu ideju drosmīgā foto projektā apvienot 12 Latvijas aktrises saka projekta idejas autors Dailes teātra aktieris Gints Andžāns.

Sākotnējais publicitātes foto vedina domāt, ka Latvijā tapusi pasaules slavenā Pirelli kalendāra pašmāju versija, taču projekta idejas autors smej, ka šī doma drīzāk sajaukusi prātus. Vakar oficiāli atklāta izstāde un publikas vērtējumam nodotas fotogrāfijas, kurās iemūžinātas teju visu Latvijas teātru aktrises.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā esot Ginta pirmā pieredze, stūrējot projektu ārpus teātra sienām, un likumsakarīgi, ka ideja arī ienākusi prātā, esot pie automašīnas vadības grožiem. Pati pirmā ļāvās pierunāties Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane, kuras fotogrāfijas tapa diezgan ekstrēmos apstākļos. Viņa smejas, ka bildē pat izskatoties siltāk nekā bija patiesībā.

Parādīt Latvijas dabu no vēl neredzētiem rakursiem bija arī viens no šī projekta mērķiem, tāpēc starp fotogrāfiju tapšanas vietām ir Pūres ābeļdārzi, Sarkanās klintis Salacas krastos, Viļānos dolomīta karjers, Ādažu militārais poligons.

Tas ir arī mēģinājums vienā veselumā apvienot māksliniecisko ar praktisko – kalendāru. Un pēc trīs gadu darba, pulcējot 70 cilvēku lielu komandu, beidzot varēja dzirkstīt uzvaras šampanietis.

”Ja likās, ka tā vienkārši – paņemsim sabildēsim meitenes un viss, tad tas nav tik vienkārši, tāpat kā es domāju, ka man to izdosies pusgada laikā,” norāda Gints Andžāns.

Līdz 1. novembrim fotogrāfijas būs skatāmas galerijā Centrs, bet 20. novembrī visā Latvijā sāks tirgot kalendārus. Projekta idejas autors sola, ka to cena būšot līdzvērtīga vidēji viena teātra izrādes apmeklējumam.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl