Dons iedvesmojies no Ēvalda Valtera bērnības atmiņām

3 komentāri

Mūziķis Dons laidis klajā singlu Dieviņš no albuma Sibīrija. Tas ir trešais singls no šā albuma, kas seko jau izdotajām dziesmām Medus pods un Pašā ielas galā.

Kā vēsta mūziķa pārstāve Undīne Buka, dziesma Dieviņš balstīta uz leģendārā latviešu aktiera Ēvalda Valtera bērnības atmiņu ainu, kas aprakstīta Harija Liepiņa un Mudītes Šneideres grāmatā Ēvalds Valters. Liepājas līkais velns. Vectētiņš rādījis puikam migliņu virs labības lauka un teicis: ”Dēliņ, noņem cepurīti, Dieviņš iet pa rudzu lauku”. Līdzsvarots, harmonisks dzīves ritējums ir dziesmas galvenais motīvs. ”Un rudzi zied, jo kā gan neziedēt, ja Dieviņš lēns smukumu nāk sēt. Ir smukums kluss, un ir klusums smuks. Ja būsi kluss, Dieviņš neaizmuks,” dzied Dons. Viņš atzīst, ka arī pats izbauda klusumu un tieši klusumā rodas viņa mūzika.

Dziesma Dieviņš jau ieguvusi klausītāju atsaucību albuma Sibīrija svinēšanas koncertos Palladium un visā Latvijā. Tā izskanēs arī Dzintaru koncertzālē, kur 26. augustā notiks koncerttūres Dons. Ceļojums noslēguma koncerts. Tā programmā iekļautas gan dziesmas no jaunākā albuma Sibīrija, gan arī tādas dziesmas kā Tev piedzims bērns, par kuru Dons saņēma mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons 2014, Pāriet bailes un citas klausītāju vidū populāras dziesmas. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

Dziesmas Dieviņš vārdu autors ir Ingus Bērziņš, mūzikas autors – Dons, dziesmas producents – Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd. Ierakstā piedalījušies ģitārists Mārcis Auziņš, basists Toms Poišs un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Ieraksts tapis studijās Hodila un Mute.

TOP komentāri

 • reiniks
  +1 +1 0

  reiniks

  ka sito murgojumu var kautkada veida pielidzinat MUSU VALTERAM SAUSMAS
 • Laima
 • Juris Stalažs
  +1 +1 0

  Juris Stalažs

  Tā jau interesanta dzeja , bet piedziedājums ne ar ko neatšķiras no iepriekšējām dziesmām !
  Tas velk uz gaudošanu un daudziem krīt uz nerviem !
  Piemēram - māsa upē -mana māsa bradā pa upi ar basām kājām

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl