Dons devies ceļā uz Varanasi

Komentāri
Dons devies ceļā uz Varanasi
Foto: Evija Trifanova, LETA

Populārais dziedātājs Dons jeb īstajā vārdā Arturs Šingirejs šodien uzsācis ilgi gaidīto ceļojumu uz Sibīriju un Varanasi. Ceļā Dons dosies viens, līdzi ņemot vien nepieciešamāko apģērbu un, protams, ģitāru.

Par ceļojumu uz Sibīriju Dons sapņojis vairāk nekā gadu, un šis ceļojums plānots gan kā atpūta, gan radoši meklējumi un iedvesma jaunam albumam, kura iznākšanas datums noteikts tāds pats kā līdz šim veiksmīgākajam Dona albumam “Varanasi” – 14. februāris, tikai ar gada starpību, stāsta Dona pārstāve Ilze Jansone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mani vilina Sibīrijas klajumi, mani vilina tie cilvēki, kurus satikšu ceļā, un viņu dzīvesstāsti. Es ticu, ka tie ir neiedomājami. Omskas apgabalā dzimusi mana mamma, gribu redzēt vietu, kas viņu pirmos septiņus gadus veidojusi.

Mani vilina pati Transibīrijas maģistrāle – garākā dzelzceļa līnija vienas valsts teritorijā pasaulē. Esmu skatījies gan dokumentālās filmas, gan lasījis par tās tapšanu, gan cilvēkiem ap to, zudušajām pilsētām, ciemiem, daļēji tie nav patīkami stāsti, bet tie ir patiesi, tie uzrunā un tie liek just, aizdomāties, pārdzīvot. Mani vilina arī mainīgā daba – vilciens šķērso astoņas laika joslas, tikai sēdi, skaties pa logu un baudi,” stāsta Dons.

Kopējais plānotā ceļojuma garums ir gandrīz 25 tūkst. kilometru. Iesākumā Dons ar vilcienu no Maskavas dosies līdz pat Vladivostokai, tālāk mūziķa ceļš vedīs uz Deli un tad vilcienā uz Varanasi.

“Es izjūtu tādu kā pienākumu aizbraukt uz Varanasi, jo daudzi mani klausītāji vēstulēs raksta, ka ir tur bijuši. Ļoti gaidu, kādas būs sajūtas. Lai arī dziesmā Varanasi ir metafora dvēseles mieram, ko mēs varam atrast arī biešu vagā, uz skatuves, pie auto stūres – kur nu kuram vieta, zinu, ka jebkurā gadījumā arī fiziska nokļūšana šai pilsētā būs emocionāla,” saka mūziķis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl