Komentāri
Daumants Kalniņš un kamerkoris Tonika koncertēs Rīgas dievnamos
Dziedātājs Daumants Kalniņš. Foto: LETA

Tuvojoties gada siltākajiem svētkiem, uz Ziemassvētku koncertiem abos Daugavas krastos aicina kamerkoris Tonika, dziedātājs Daumants Kalniņš un citi Latvijā pazīstami mūziķi.

18. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Jaunajā Ģertrūdes baznīcā un 21. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Mārtiņa Ev. Lut. Baznīcā klausītājus sagaidīs Daumants Kalniņš, Māris Vitkus, Mārtiņš Miļevskis, Jānis Olekšs, Mārcis Vasiļevskis, kamerkoris Tonika u.c. mūziķi. Kā informē kamerkora Tonika menedžere Santa Vancāne, koncertos tiks atskaņota baroka mūzikas pērle A. Vivaldi Gloria, kā arī Latvijā un pasaulē iemīļotas Ziemassvētku melodijas.

Tradīciju organizēt koncertus abos Daugavas krastos koris Tonika aizsāka pagājušajā gadā, kad uzstājās kopā ar dziesminieku Goran Gora. Šogad koncertu īpašais viesis ir talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš, kurš kopā ar kori atskaņos vairākas pasaulē labi pazīstamas Ziemassvētku melodijas, starp kurām – White Christmas, What A Wonderful World un citas melodijas īpaši šim koncertam veidotās aranžijās. Koncertos skanēs arī tradicionālās Ziemassvētku melodijas un latviešu autoru R. Dubras, V. Pūces, L. Valtera, G. Cimiņa, R. Kaupera dziesmas. Koncerts veidots, savienojot seno un mūsdienīgo mūziku, tāpēc kā īpašs notikums gaidāms arī kamerkora Tonika koncerta pirmajā daļā atskaņotais A. Vivaldi diždarbs Gloria, ko pavadīs izcilais ērģelnieks Aivars Kalējs.

Koncertus papildinās kora un mūziķu rakstīti stāsti, kas veidoti, iedvesmojoties no Jura Rubeņa atziņām par pasauli, kurā dzīvojam un kādu to veidojam.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Biļešu cena pieaugušiem – 5 eiro, skolēniem un pensionāriem – 2 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl