Daudziņu pēc filmas par Prāta vētru noskatīšanās pārņem nostalģija

Komentāri

Jau nedēļu Latvijas kinoteātros izrāda dokumentālo filmu Prāta vētra: starp krastiem. ”Ārkārtīgs prieks redzēt, ka četrdesmitgadīgi cilvēki joprojām ir ļoti dauzonīgi un priecīgi,” pēc filmas noskatīšanās pauž seriāla UgunsGrēks aktrise Zane Daudziņa.

Dokumentālā filma Prāta vētra: starp krasiem stāsta par grupas kopīgo darbību kopā būšanu, krīzēm un prieka brīžiem. Kā apgalvo mūziķi, filma ir dokumentāls stāsts par četriem draugiem, četriem atšķirīgiem, bet sirdī līdzīgiem skolas biedriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tas ir tāds liels prieks – dzīvotprieks, mūzikas un muzicēšanas prieks, kopā būšanas prieks,” filmu komentē TV3 ziņu moderators Arnis Krauze.

Kinokritiķe Dita Rietuma īpaši uzsver ainas, kurās atainota Padomju Latvijas vēsture. ”Manuprāt, šī filma ir būtiska ne tikai kā filma par Prāta vētras vēsturi, bet arī kā filma par Latvijas vēsturi pēdējo divdesmit gadu garumā, filma par Latvijas kultūras reālo vai iedomāto konkurētspēju pasaulē,” vērtē Rietuma.

Krauze un Daudziņa iezīmē, ka filma varētu uzrunāt arī cilvēkus, kuri nav grupas fani: ”Viņi necenšas izliekties kārtīgāki, godīgāki vai pareizāki nekā ir.” ”Viskija pudele katrā otrā, trešā kadrā ir rokās,” papildina Krauze.

”Visi atzinumi par to, kas ir bijis jaunībā, ir godīgi un cilvēcīgi. Katrā ziņā, uz filmu ejot, ir jārēķinās ar laiku, jo steidzīgam cilvēkam montāža varētu likties pārāk lēnīga. Bet, ja ļaujas tam, ka tu laiku ziedo, tās pēcgarša ir liels miers,” akcentē Daudziņa.

Kinokritiķe Rietuma uzskata, ka Prāta vētra: starp krastiem ir tipiska dokumentālā filma, kas ietver sevī gan noteiktu laika posmu, gan stāstu, gan emocionalitāti. Viņa uzskata, ka tā ir ļoti veiksmīga un varētu būt šī gada skatītākā filma kinoteātros Latvijā.

Skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl