Komentāri
Ciklā “Dzelzceļš un kino” demonstrēs filmu “No Krievijas ar mīlestību”
Publicitātes foto

Šovakar ciklā “Dzelzceļš un kino” plkst. 21:30 Rīgas Doma dārzā ar kino lektoriju “Vilciens kā metafora kinematogrāfā” uzstāsies lektors Dāvis Sīmanis, kā arī tiks demonstrēta Terensa Janga 1963.gadā tapusī filma “No Krievijas ar mīlestību” (“From Russia with Love”) no Džeimsa Bonda filmu cikla.

“Jau toreiz, pašā sākumā, kinematogrāfs izvēlējās vilcienu kā atnākošās un aizejošās dzīves metaforu. Lokomotīve aiz sevis velk vagonus – dzīves fragmentus, sadalītus atsevišķo logu kadros. Tā ir noslēgta vide, jo īpaši klaustrofobiska un bīstama vieta, kā radīta spiegu un trilleru filmām. Kā izrādījās, noderīga arī stāstiem par “mobilo aģentu” Džeimsu Bondu, kura pārvietošanās līdzekļu starpā ir gan Austrumu ekspresis, gan TGV Francijā, gan kalnu bānītis uz Cūgšpici un daudzi citi vilcieni. Šo garām skrienošo mehānisko “lenšu” logu rāmīšos šoreiz ir novērojama mazliet savādāka dzīve, ļaunu sieviešu pavedināšana, spiegošana caur avīzē izurbtiem caurumiņiem, pakaļdzīšanās un veikli kautiņi, pat slepkavība kupejas divstāvu gultā. Galvenais, lai viss tikai karalienes un impērijas labā!” vēsta pasākuma rīkotāji. Kino lektorija apmeklējums Rīgas Doma dārzā ir bez maksas. Lektoriju ciklu “Dzelzceļš un kino” savā 95.gadadienā piedāvā VAS “Latvijas Dzelzceļš”. Četrās augustra trešdienās kino cienītājiem tiek dota iespēja iepazīties ar pasaulslavenu kino lielmeistaru darbiem, kuros ļoti nozīmīga loma ir dzelzceļa galvenajam varonim – vilcienam. Noslēdzošais pasākums ciklā gaidāms 28.augustā, kad kinolektorijā “Uzmanību, galvenajā lomā: vilciens” uzstāsies Jānis Putniņš un tiks demonstrēta Džona Frankenheimera filma “Vilciens” (“The Train”).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl