Komentāri
Cienīts par spontanitāti un atklātumu. Alvim Hermanim – 50
Foto: LETA

Starptautiski pazīstamajam latviešu režisoram, Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim šodien, 27. aprīlī, aprit 50 gadu.

Alvis Hermanis 1992. gadā kopā ar domubiedriem dibināja Jauno Rīgas teātri (JRT) un kļuva par vienu no tā vadošajiem režisoriem. JRT A. Hermanis iestudējis daudzas publikas un kritikas ievērību ieguvušas izrādes – Revidents, Garā dzīve, Latviešu stāsti, Latviešu mīlestība, Kusuma skaņas, Zilākalna Marta, Ziedonis un visums, Oblomovs, Oņegins. Komentāri, Kabalas noslēpumi, Tautas ienaidnieks, Divpadsmit krēsli u.c. Kopš 1997. gada A. Hermanis ir Jaunā Rīgas teātra galvenais režisors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

A. Hermanis ir starptautiski atzīts un pazīstams latviešu teātra režisors, iestudējis izrādes teātros ārzemēs – Vācijā, Krievijā, Šveicē u.c. valstīs.

1980. gadu otrajā pusē un 1992. gadu sākumā A. Hermanis izvērsis arī kinokarjeru, filmējoties vairākās filmās, tostarp Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili, Rudens, Čertanova…, Latvieši?!, Dzīvīte, Ievas paradīzes dārzs.

2012. gadā A. Hermanis pieņēma Triju Zvaigžņu ordeni. Apbalvojums piešķirts par nopelniem Latvijas kultūrā un profesionālā teātra mākslas attīstībā Latvijā. To viņam pasniedza Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Atgādinām, ka 2007. gada nogalē A. Hermanis atteicās pieņemt pagodinošo apbalvojumu no tā brīža prezidenta Valda Zatlera, bet vēlāk paziņoja, ka ordeni pieņems “tad, kad Latvijai būs prezidents. Šobrīd tur ir tukša vieta. [..] Man nav nekas pret ordeni, bet ir daži cilvēki, kuriem es roku negribētu spiest.”

2013. gadā žurnāla Satori lasītāju vērtējumā A. Hermanis tika atzīts par gada ietekmīgāko domātāju.

“Savu autoritāti ieguvis ne vien ar radošiem panākumiem, izveidojot vienu no skatītāju un kritiķu iemīļotākajiem teātra kolektīviem Latvijā un gūstot ievērojamus panākumus ar viesizrādēm un iestudējumiem citu valstu teātros, bet arī ar spēju saglabāt neatkarīgu viedokli un distancēties no politiskajiem notikumiem Latvijā, regulāri paužot skaļu un drosmīgu pozīciju. Tiek cienīts par spontanitāti un atklātumu,” rakstīja satori.lv.

Pērnā gada beigās A. Hermaņa vārds tika iekļauts Krievijas “melnajā sarakstā”. Mēnesi pēc šā notikuma A. Hermaņa iestudēto izrādi Šukšina stāsti Maskavas Nāciju teātrī noskatījās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš uzreiz pēc izrādes noskatīšanās ”uzvedās necienīgi publiskā vietā”. “Putins uzkāpa uz skatuves un teica propagandisku runu, kurā centās padarīt par savas ideoloģijas sabiedroto arī izrādes autoru Vasiliju Šukšinu, kurš jau sen vairs nav starp dzīvajiem un kuram ir liegta iespēja pretoties šai manipulācijai,” pēc šā notikuma atklātā vēstulē rakstīja A. Hermanis.

Skaties.lv sveic režisoru apaļajos šūpuļsvētkos un nevēl nekad nezaudēt prasmi caur vārdiem un darbiem likt domāt!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl