bobe.me ar muzikālu burziņu nosvin otro dzimšanas dienu

Komentāri
bobe.me ar muzikālu burziņu nosvin otro dzimšanas dienu
Foto: Vladislavs Surics, bobe.me

Izklaides portāls bobe.me jeb ”Best of Baltic Entertainment” divu gadu dzimšanas dienā pulcēja mūziķus, producentus, pasākumu un festivālu organizētājus, kā arī izklaides industrijas pārstāvjus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Svinību ietvaros septembra pēdējā dienā portāla bobe.me veidotāji draugiem, cienītājiem un līdzgaitniekiem dāvāja lieliskus svētkus oriģinālā vietā – fotostudijā ”Spot Studios”. Viesus neparastajā vidē iepriecināja krietnie bobe.me draugi – daudzsološā apvienība ”Beissoul&Einius” no Lietuvas, ”The Boondocks” no Igaunijas un arī jauna pašmāju grupa ”The Citizens”. Studijas telpās uz ūdens sienas fona karstus deju ritmus spēlēja ”Rigas Dj skola”.

Svētku reizē bobe.me prezentēja arī savu jauno mājaslapu bobe.me.

Jubilejas pasākumā bobe.me iepazīstināja ar diviem īpašiem sadarbības partneriem, vienaudžiem, – neparastu mūzikas projektu ”Sofarsounds” un fotostudiju ”Spot Studios”. Pirmā ir moderna mūsdienu kustība, kas organizē ekskluzīvus slēgtos koncertus mūzikas mīļotāju viesistabās, vietu un māksliniekus atklājot pēdējā brīdī. Savukārt ”Spot Studios” jau ir guvusi atzinību Baltijā un Ziemeļvalstīs. Arī šajā jubilejas vakarā visas mūziķu grupas tika apdāvinātas ar jaunām, profesionālā studijā tapušām prezentācijas (promo) fotogrāfijām. Turpmāk bobe.me un ”Spot Studios” šādu ekskluzīvu iespēju sniegs arī citiem daudzsološiem māksliniekiem.

Portāls bobe.me turpinās sadarbību ar vienu no pasaules vadošajām globālā digitālā satura izplatīšanas kompānijām mūzikas jomā – nīderlandiešu uzņēmumu ”The Source”, tā veicinot Baltijas mūziķu iekļaušanu pasaules populārākajos mūzikas interneta tirgos ”iTunes”, ”amazon.com” un ”Spotify”. Tādējādi bobe.me trešais gads būs bagāts ar jauniem videomateriāliem, ekskluzīvām intervijām un kampaņām.

Baltijas izklaides portāls ”Best of Baltic Entertainment” jau divus gadus informē par izklaides norisēm Baltijā. Stāsta par mūziķiem, par pasākumiem, koncertiem, festivāliem, klasisko mūziku, roku un metālu. Informē par spožākajiem mūziķiem Baltijā un intervijās iepazīstina ar jau plaši pasaulē atzītiem māksliniekiem, kas koncertē Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā. Un vienuviet notikumu kalendārā apkopo to, kādas izklaides iespējas pieejamas visās trīs valstīs.

Joprojām portāla mērķis ir kļūt par atvērtu kultūras un mūzikas biznesa virzītājspēku Baltijas reģionā, atbalstot gan māksliniekus, gan viņu pārstāvjus, strādājot kopā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kultūras un tūrisma organizācijām, tādējādi popularizējot Baltijas tirgu pasaules mūzikas industrijā un publiskajā telpā.

Portāla bobe.me direktore, īpašniece un idejas autore Dace Ozola ir pārliecināta, kamēr vien pasaules mūzikas industrijas skats būs vērsts Ziemeļvalstu reģiona virzienā, ir jādara viss, lai Baltija kļūtu par nākamo aktualitāti. Viņasprāt, vairāku Baltijas klasiskās mūzikas izpildītāju un igauņu popmūziķu sasniegumi pasaulē liecina par baltiešu potenciālu pasaulē mūzikas jomā. Tomēr bez agresīva mārketinga neiztikt! Un bobe.me tādu spēj nodrošināt arī Baltijā.

bobe.me galvenā redaktore Agnese Vārpiņa. Foto: Vladislavs Surics, bobe.me

 

”Atskatoties uz divos gados paveikto, secinām, ka esam sevi pierādījuši kā vērā ņemamu Baltijas mediju. Cenšamies būt klāt lielākajos notikumos un stāstīt par aizraujošiem jaunumiem,” stāsta medija galvenā redaktore Agnese Vārpiņa. ”Portālam ir izveidojusies lieliska sadarbība ar koncertu, festivālu organizatoriem, mūziķiem, operas namiem visā Baltijā, ar Tallinas Mūzikas nedēļu un Viļņas Mūzikas nedēļu. Prieks par vairākiem māksliniekiem, kuriem bobe.me ir bijis pirmais pakāpiens pretī panākumiem. Mūsu portāla viedoklis kļūst svarīgs, ar to rēķinās,” viņa piebilda. Jau tuvākajā laikā plānota īpaša kampaņa ar David Guetta koncerta organizatoriem Baltijā, piedāvājot arī pašmāju māksliniekiem kādu ekskluzīvu iespēju. Kā liels panākums tiek uzsvērts arī mājaslapas sekotāju skaita pieaugums ik dienu. Sociālajos tīklos bobe.me ziņām līdzi seko teju 30 000 cilvēku.

”Esam atvērti jebkura žanra izpildītājam, stāstām par jaunākajā grupām un visiem žanriem, sākot ar popmūziku un beidzot ar metālu vai klasisko mūziku. Kopā ar koncertaģentūrām rīkojam konkursus Baltijas grupām par iespēju iesildīt kādu pasaulē slavenu mākslinieku, piemēram, ”Slash” vai ”Hurts”. Palīdzam mūziķiem arī organizēt koncerttūres kaimiņvalstīs vai pašu mājās, kā arī māksliniekiem – atrast vienam otru jaunam kopdarbam. Arī šā vakara lietuviešu mūziķus ”Beissoul&Einius” pašmāju mākslinieki ”Tommy U& Tob Luii” atrada portālā bobe.me, un nu kopā ir radīts lielisks remikss,” stāsta portāla redaktore Kristīne Sproģe.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl