Boba Mārlija piemiņu godinās ar marihuānas šķirni

Komentāri
Boba Mārlija piemiņu godinās ar marihuānas šķirni
Fotio: Reuters/ Scanpix

Regeja mūziķim Bobam Mārlijam par godu tiks izveidota jauna marihuānas šķirne, otrdien paziņoja viņa ģimene.

Marley Natural ir “augstākā labuma marihuānas zīmols, kura saknes ir Mārlija dzīvē un atstātajā mantojumā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Marihuāna ir legalizēta Vašingtonas un Kolorādo štatos, un šomēnes par to tika nobalsots referendumos Aļaskā, Oregonā un Kolumbijas štatā. Vairāki citi ASV štati dekriminalizējuši marihuānu un atļāvuši tās tirdzniecību medicīniskiem mērķiem, lai arī federālajā likumdošanā tā joprojām ir aizliegta.

“Tas šķiet tikai dabiski, ka tētim vajadzētu būt daļai šīs diskusijas,” sacīja Mārlija 47 gadus vecā meita Sedella. “Kā tētis būtu teicis, dod ceļu pozitīvai dienai.”

Marihuānas šķirne tiks izveidota sadarbībā ar Vašingtonā bāzētu kompāniju. Nākamgad sāksies tās pārdošana ASV un, iespējams, arī citās valstīs. Tā tiks pārdota žāvētā veidā un kā eļļa un koncentrāts.

Mārlijs, kurš 1981. gadā mira no vēža, uzskatīja marihuānu par neatņemamu rastafari ticības sastāvdaļu un atbalstīja tās legalizāciju.

“Bobs Mārlijs iestājās par marihuānas legalizāciju pirms vairāk nekā 50 gadiem. Mēs palīdzēsim viņam pabeigt iesākto,” sacīja kompānija “Privateer Holdings” no Sietlas.

“Augs ir domāts nācijas dziedēšanai, augs ir domāts meditācijai, augs ir paredzēts augstākajām vibrācijām,” piebilda Mārlija 42 gadus vecais dēls Roans.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl