Komentāri
Balvai “Eiropas atklājums 2014” nominētas piecas debijas filmas
Kadrs no filmas "Cilts". Publicitātes foto

Eiropas Kinoakadēmija (EKA) nosaukusi nominantus balvai “Eiropas atklājums 2014” jeb “Prix FIPRESCI”, kas katru gadu Eiropas Kinoakadēmijas balvas ietvaros tiek pasniegta jaunam un perspektīvam režisoram par pirmo pilnmetrāžas mākslas filmu.

Kā informē nodibinājuma “Rīga 2014” pārstāvis Mārtiņš Drēģeris, šā gada nominācijas noteikusi komisija, kuras sastāvā ir EKA valdes locekļi Ilanns Žirārs (Ilann Girard, Francija) un Dagmāra Jākobsena (Dagmar Jacobsen, Vācija), EKA biedri Pauls Negoesku (Paul Negoescu, Rumānija) un Hosē Luiss Sjenfuegoss (José Luis Cienfuegos, Spānija), kā arī FIPRESCI, Starptautiskās Kinokritiķu federācijas pārstāvji Kšištofs Kvjatkovskis (Krzysztof Kwiatkowski, Polija), Marko Spanjoli (Marco Spagnoli, Itālija) un Nīls Jangs (Neil Young, Apvienotā Karaliste).

Eiropas Kinoakadēmijas balvai kategorijā “Eiropas atklājums 2014” nominētās filmas:

10,000 KM
Spānija
Rež.: Karloss Markess-Marsets (Carlos Marques-Marcet)

71
Lielbritānija
Rež.: Janns Demandžs (Yann Demange)

Burziņa meitene (Party Girl)
Francija
Rež.: Marī Amašukeli (Marie Amachoukeli), Klēra Burgē (Claire Burger), Samuels Teiss (Samuel Theis)

Cilts (The Tribe)
Ukraina
Rež. Miroslavs Slabošpickijs (Myroslav Slaboshpytskiy)

Ievainots (Wounded)
Spānija
Rež. Fernando Franko (Fernando Franco)

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks 13. decembrī Latvijas Nacionālajā operā. Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: europeanfilmawards.eu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl