ASV: Hakeru uzbrukums Sony ir valsts drošības jautājums

Komentāri
ASV: Hakeru uzbrukums Sony ir valsts drošības jautājums
Foto: APF/ Scanpix

Hakeru uzbrukums kinostudijai Sony Pictures, kā rezultātā tai nācās atteikties no plāniem izrādīt uz ekrāniem skandalozo filmu The Interview, ir valsts drošības jautājums, paziņojis Baltā nama pārstāvis.

Tiek uzskatīts, ka par uzbrukumu atbildīgs “zinošs izpildītājs”, norāda Baltā nama pārstāvis Džoss Īrnests.

Kā jau ziņots, komēdijas par Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) plāniem nogalināt Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu nedienas sākās jau 24. novembrī, kad hakeri sāka tīmeklī publicēt sensitīvu un dažkārt apkaunojušu uzņēmuma informāciju, sākot no algu sarakstiem un beidzot e-pastiem, kuros vadošie darbinieki šķendējas par studijas zvaigznēm. Hakeri arī draudējuši sarīkot teroraktus kinoteātros, kas izrādīs filmu “The Interview”. Tās pirmizrāde ASV bija paredzēta 25. decembrī. Šo draudu dēļ vairums ASV kinoteātru trešdien paziņoja, ka atsakās no filmas demonstrēšanas plāniem.

Dž. Īrnests sacīja, ka Baltajā namā katru dienu notiekot diskusijas par hakeru uzbrukumu filmu studijai Sony un tiekot meklēts “atbilstošs risinājums”.

Taču viņš nesniedza informāciju, vai ir zināmi vainīgie, jo nevēloties iejaukties Tieslietu ministrijas un Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) izmeklēšanā.

Kinolentes centrā ir divi žurnālisti, kuriem dots uzdevums noslepkavot Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Ziemeļkorejas vēstnieks ANO nosodījis kinolenti, nodēvējot to par “neslēptu terorisma sponsorēšanu, kā arī kara pieteikumu”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl