Komentāri
Arī šogad bērni bez maksas varēs noskatīties Norvēģijas filmas
Kadrs no animācijas filmas Floklīpas kauss. Publicitātes foto

Jau trešo gadu Norvēģijas vēstniecība Rīgā ielūdz ģimenes ar bērniem, bērnu kolektīvus un citus interesentus uz norvēģu bērnu filmu programmu, kas būs skatāma skolēnu ziemas brīvlaikā no 23. decembra līdz 4. janvārim kinoteātrī K. Suns, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā.

Filmu programmā ir iekļautas četras spēlfilmas un trīs animācijas filmas.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, tiks demonstrēta 1976.gadā uzņemtā pasaku filma ģimenei Ceļojums uz Ziemassvētku zvaigzni. Katru gadu Ziemassvētku vakarā šo filmu demonstrē Norvēģijas sabiedriskajā televīzijā un tā ir kļuvusi par neatņemamu Ziemassvētku tradīciju daudzās norvēģu ģimenēs. Filma ir uzņemta pēc tāda paša nosaukuma lugas motīviem, kuru 1924. gadā sarakstīja norvēģu dramaturgs Sverre Brandts (1880-1962). Luga vairākkārt iestudēta teātros Skandināvijas valstīs.

Filmu programmā ir iekļautas arī jaunākās Norvēģijā uzņemtās spēlfilmas bērniem – fantāzijas filma Doktora Proktora purkšķpulveris (2014), kas veidota pēc pasaulē pazīstamā norvēģu rakstnieka Jū Nesbē darba ar tādu pašu nosaukumu, kā arī Kaštena un Petras ziemas brīvdienas (2014). Šī filma ir turpinājums pagājušajos Ziemassvētkos demonstrētajai filmai Kaštens un Petra – labākie draugi, un abas filmas ir uzņemtas pēc grāmatu sērijas par Kaštenu un Petru, kuru sarakstījis Norvēģijā plaši pazīstamais rakstnieks Tūrs Oge Bringsvers (Tor Åge Bringsværd) un ilustrējusi māksliniece Anne Gerda Holta (Anne Gerd Holt).

Skatītājus noteikti aizraus arī krāšņā pasaku filma Zilais kalns 2 – brīnumraga meklējumi, kas stāsta par zilrūķīšu un sarkanrūķīšu piedzīvojumiem.

Bērni būs aicināti atkal satikt animācijas filmas Floklīpas kauss (1975) varoņus, kurus varēja iepazīt pagājušā gada filmu programmā. Arī šī filma ik gadu ir iekļauta Norvēģijas televīzijas Ziemassvētku programmā. Filmas varoņu piedzīvojumiem varēs sekot arī filmas turpinājumā – animācijas filmā Ziemassvētki Floklīpā (2013).

Programmā iekļauta arī animācijas filma Fokus-pokus, Albert Oberg! (2013). Kā stāsta filmas režisore Tūrilla Kove (Toril Kove), stāsts par Albertu ir stāsts par reālu sešus gadus vecu zēnu reālajā pasaulē. Taču viņš ir diezgan īpašs zēns, jo viņš ir arī pazīstamo bērnu grāmatu varonis, kuru radījusi zviedru autore Gunilla Bergstrema (Gunilla Bergström).

Filmas tiek demonstrētas norvēģu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Bērniem un vecākiem ar bērniem, kā arī bērnu kolektīviem ieeja bez maksas. Tālrunis informācijai: 29231633 Kolektīviem pieteikumiem: aida.zviedre@inbox.lv.

Organizē Norvēģijas vēstniecība Rīgā, Norvēģijas Filmu institūts, Kino galerija. Atbalsta – Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, un Europa Cinemas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl