3 komentāri
Aprit pieci gadi kopš Freimaņa aiziešanas. Mārtiņš ekskluzīvās draugu un paziņu fotogrāfijās
Publicitātes foto

Īsi pirms savas 34. dzimšanas dienas 2011. gada 27.  janvārī mūžībā aizgāja mūziķis, dzejnieks un aktieris Mārtiņš Freimanis, aiz sevis atstājot dziesmas, atmiņas par skatuves darbību, lomas kinofilmās un seriālos. 

Mārtiņa Freimaņa bērnība saistās ar Aizputi – vietu, kur mūsdienās notiek virkne mūziķa un dzejnieka piemiņai veltītu pasākumu. Viens no plašākajiem sarīkojumiem Aizputē ik gadu norit 10. novembrī – dienā, kad Mārtiņi svin vārda svētkus. Arī pērn tur notika kas īpašs. Tika atklāta izstāde, kurā apkopotas fotogrāfijas, kurās savulaik populāro mūziķi iemūžinājuši viņa draugi un paziņas.

Šīs fotogrāfijas skaties galerijā!

Foto

1996. gadā Mārtiņš Freimanis kļuva par Liepājas grupas Tumsa solistu un galveno dziesmu autoru. Grupa izdevusi sešus albumus. 2000. gadu sākumā, kad Tumsa jau bija nostabilizējusies Latvijas mūzikā, Freimanis sāka komponēt dziesmas un rakstīt dziesmu tekstus arī citiem izpildītājiem. 2002. gadā viņš uzsāka sadarbību ar Lauri Reiniku. Vēlāk viņa sacerētās dziesmas izpildījuši arī tādi mūziķi kā Yana Kay, Gunārs Kalniņš, Kaža, Livido, Kristīna Zaharova un grupas PeR, Kids 4 Rock, Blitze Putnu balle un trio F.L.Y., kura sastāvā bija pats un dziedātāji Jana Key un Reiniks.

Kā aktieris Mārtiņš Freimanis uzmanību izpelnījās titullomā Liepājas teātra izrādē Kaupēn, mans mīļais. 2005. gadā Freimanis piedalījās režisora Arvīda Krieva kinofilmā Man patīk, ka meitene skumst. Freimaņa nozīmīgāko kinolomu skatītāji ieraudzīja jau pēc viņa nāves 2011. gada iznākušajā Krieva filmā Dancis pa trim, kur viņš spēlēja divas galvenās lomas — Otrā pasaules kara vācu virsnieku Ginteru Hartvigu un mūsdienu jaunieti Ati.

Režisoram Arvīdam Krievam ir arī savs viedoklis par Freimaņa pāragro nāvi. ”Man liekas, ka viņš tika ”aizlaists”. Tobrīd Zviedrijā skaņoju filmu Dancis pa trim, taču neviens man neteica, ka Mārtiņš ir slims. Domāju, ka būtu varējis viņu pārliecināt, jo man viņš uzticējās, klausīja,” pērn sarunā ar žurnālu Privātā Dzīve atklāja režisors.

Freimanis filmējies arī iecienītajā TV seriālā UgunsGrēks.

Foto

TOP komentāri

 • Elita
  +4 +4 0

  Elita

  Paldies Mārtiņam par dziemām, dzejoļiem un tēlojumu! Tādu, kā viņš, nav daudz.
 • Meža meiča
  +1 +1 0

  Meža meiča

  Viņš steidzās dzīvot .....līdz pašiznīcināšanās...žēl..
  ...tādu dziesmu ar tik dziļiem tekstiem,kas liek aizdomāties nav daudziem...
 • Aija
  0 0 0

  Aija

  Paldies,LIELO MAKSLINIEK,par skaistajām dziesmam,izradem un atminam...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl