Animācijas filma ”Kora turneja” saņem balvu Hirosimā

Komentāri

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma ”Kora turneja” saņēmusi japāņu animācijas filmu režisora vārdā nosaukto ”Renzo Kinoshita” balvu Hirosimas animācijas filmu festivālā Japānā, kas norisinājās no 21. līdz 24. augustam.

Filmai ”Kora turneja” piešķirto apbalvojumu žūrija pamato, novērtējot novatorisko un izsmalcināto grafisko dizainu, svaigo skaņas risinājumu, jaukos varoņus, humoru un izklaidējošo stāstu, vēsta Nacionālā Kino centra pārstāve Astra Spalvēna. Filmas komponists un skaņu režisors ir Ģirts Bišs. Filmu ieskaņoja Rīgas Doma zēnu koris.

”Kora turneja” ir stāsts par pasaulslavenu zēnu kori no Latvijas, kas dodas tālā koncertceļojumā. Kora diriģentei kori izdodas savaldīt un noskaņot kā smalku instrumentu, taču tad, kad viņa iesprūst liftā, zēni atkal kļūst par delverīgiem bērniem. Edmunda Jansona animācijas filma jau apceļojusi vairāk nekā 50 festivālus visā pasaulē, kur guvusi plašu žūrijas un skatītāju atzinību.

Hirosimas festivāls pastāv kopš 1985. gada un, līdzās Anesī, Otavas un Zagrebas animācijas filmu festivāliem, tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem un prestižākajiem pasaulē. Šī gada animācijas filmu konkursam, ko vērtējs starptautiska žūrija, tika pieteiktas 2217 filmas no visas pasaules, konkursam tika atlasītas un uz balvām pretendēja tikai 59, starp tām arī divas Latvijas filmas – Edmunda Jansona ”Kora turneja” un Vladimira Ļeščova ”Lietus dienas”.

Filma ”Kora turneja” tapusi studijā Atom Art un Latvijā tikusi demonstrēta kinoteātros un kultūras namos ”Kinopunkta” un ”Filmu maratona” programmu ietvaros.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl