Komentāri
Amerikāņi vinilā visvairāk iecienījuši Džeku Vaitu un Arctic Monkeys
Džeks Vaits. Publicitātes foto

Džeks Vaits, Lana Del Rey un Beks, kā arī grupas Arctic Monkeys un The Black Keys izvirzījušies pārdoto vinila ierakstu topa augšgalā, apkopojot informāciju par ASV pārdotajiem mūzikas ierakstiem vinila formātā, raksta mūzikas ziņu portāls NME.

Grupu The White Stripes un The Dead Weather mūziķa Džeka Vaita otrais soloalbums Lazaretto kopš tā iznākšanas jūnijā pārdots 75 700 vinila kopijās. Tas ir atzīts par vairāk pirkto albumu vinilā kopš Sietlas rokgrupas Pearl Jam 1994. gada ieraksta Vitalogy.

Tikmēr britu rokgrupas Arctic Monkeys pērnā gada ieraksts AM, kas pārdots 40 tūkstošos vinila kopiju, iekļuvis pieciniekā līdzās amerikāņu dziedātājas Lanas Del Rey debijas albumam Born To Die. Amerikāņu rokgrupas The Black Keys albums Turn Blue un tautieša Beka Morning Phase pārdots vismaz 25 tūkstošos vinila kopiju.

Kopējie vinila tirdzniecības apjomi ASV palielinājušies par 49 procentiem, sasniedzot 8 milj. ierakstu kopiju pēdējo 12 mēnešu laikā.

Grupa Arctic Monkeys arī savās mājās Apvienotajā Karalistē iemantojusi vinila cienītāju uzmanību, kļūstot par pirmo grupu kopš 1990. gadiem, kurai pārdošanas skaita ziņā izdevies pārsniegt 1 milj. kopiju atzīmi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl