Aktieris Ivars Kalniņš atklāj, ar ko nodarbojas pēc atgriešanās no Krievijas

Komentāri

”Mēs nodarbojamies ar tautas pašapziņas celšanu,” par jauno koncertprogrammu, kas tapusi kopā ar aktieri Andri Bērziņu, saka latviešu kino leģenda Ivars Kalniņš. Taču šī ir tikai viena no viņa daiļrades šķautnēm.

Latviešu kino leģenda Ivars Kalniņš – raidījuma Bez Tabu Dzīves smalkumi rubrikas Diena ar zvaigzni varonis.

Trenažieru zāle atrodas vien pāris stāvus zem Ivara Kalniņa dzīvokļa. Aktieris to cenšas apmeklēt vairākas reizes nedēļā un priecājas, ja ģimene sastāda kompāniju. Sportošanai iekštelpās esot vairāki plusi – vasaras laikā iespējams paslēpot, savukārt ziemā – paglābties no aukstuma.

Pabarojis ģimenes mīluli bruņurupuci Monu, Ivars Kalniņš dodas pavadīt meitu Luīzi skolas gaitās.

Kamēr pārējie ģimenes locekļi ārpus mājas, pie Ivara Kalniņa viesojas kolēģis aktieris Andris Bērziņš. Abi uz terases, kuru iesaukuši par Mākoņmaliņu, gatavo kopīgu priekšnesumu. ”Mēs nodarbojamies ar tautas pašapziņas celšanu, jo dziesmas ir skaidrā latviešu valodā,” norāda I. Kalniņš. ”Dziesmu dziedāt, izteikt savu dvēseli, savas jūtas mēs tomēr visskaidrāk varama pateikt latviski,” saka aktieris.

Līdz Ivara Kalniņa koncertam vēl vairākas stundas, tikmēr aktieris ir ceļā uz Maskavas namu, lai sagatavotos gaidāmajai izrādei.

Vudija Allena provokatīva komēdija Sekss, laulības un šķiršanās amerikāņu gaumē ar Ivara Kalniņa piedalīšanos iestudēta divās valodās. Latviski viņš to spēlē kopā ar aktrisi Rēziju Kalniņu, bet krieviski – ar Sveltanu Ivaņņikovu.

Pēdējā Ivara Kalniņa dienas cēliena aina risinās aktrises Ievas Pļavnieces restorānā, kur jau sapulcējušies skatītāji, lai baudītu koncertprogrammu Asinsbalss. Viņš savā jaunajā priekšnesumā iesaista arī skatītājus, un pienācīgi aktierim Ivara Kalniņa diena beidzas ar aplausiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl