Aicinām uz muzikālu foto vakaru Kaņepes Kultūras centrā

Komentāri
Aicinām uz muzikālu foto vakaru Kaņepes Kultūras centrā
Andris Indāns. Foto: Jānis Daugavietis

Patriotu nedēļas ietvaros portāls Skaties.lv ceturtdien, 13. novembrī, Kaņepes Kultūras centrā aicina uz muzikālu foto vakaru Mirklis pirms un pēc ar vairāku pašmāju neatkarīgās mūzikas entuziastu piedalīšanos.

Par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, mirkli pirms un pēc atmiņās dalīsies:

  • Raimonds Lagimovs, tautā saukts par Dambi – grupas Inokentijs Mārpls dalībnieks, neatkarīgās mūzikas ”Dainu tēvs”, mūzikas izlases Odekolons izdevējs, radio NABA raidījuma vadītājs;
  • Uldis Rudaks – dīdžejs, mūzikas žurnālists, grāmatas Rokupācija autors;
  • Jānis Daugavietis – sociologs, biedrības Tornis līdzdibinātājs, mūzikas publicists.

Atminoties laiku pirms apmēram 20 gadiem, J. Daugavietis norāda uz lielāku koncentrēšanos ap scēnām vai minikultūrām, kā piemērus minot biedrību Tornis, Kuldīgu, Daugavpili un vēlāk arī Valmieru, kur saknes dzinušas grupas ar savu, atšķirīgu muzikālo elpu. ”Tagad grupas vairāk ir pašas par sevi, un tas ir saprotams, jo grupai nevajag tik daudz palīdzības no “ārpuses” – ierakstīties daudzi paši var ar laptopiem savos dzīvokļus. Arī mūzikas izdošanai, ar ko 21. gs. saprot publicēšanu internetā, nav nepieciešama citu palīdzība,” atzīst J. Daugavietis.

Salīdzinot ar neatkarības atgūšanas laiku, šodien mūzika drīzāk kļuvusi intravertāka, nosvērtāka, paēdušāka. ”Es neteiktu mazāk sociāli aktīva, jo arī tad tā tāda nebija nemaz tik izteikti,” uzsver sociologs.

Kur? Kaņepes Kultūras centrā – Rīgā, Skolas ielā 15

Kad? 13. novembrī, sarunas sākums plkst. 20:00

Notikumā būs iespēja piedalīties arī neklātienē, norisi vērojot interneta tiešraidē portālā Skaties.lv.

Vakara turpinājumā – grupas Bērnības milicija koncerts.

Saruna un koncerts apmeklējams bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl