2015: Spiegu kino gads!

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri

2. Spy

2/6

Kingsman: Slepenais dienests

Kingsman: The Secret Service

Iesaistītās personas: režisors Metjū Vons, komiksu autors Marks Millars, britu džentlmeņi Kolins Fērts un Marks Strongs, vēsuma etalons Semjuels L. Džeksons.

Ir tāda skaista kino leģenda par to, ka reiz Kventins Tarantīno esot sagribējis uzfilmēt Bonda filmu un vērsās pie 007 seriāla producentiem ar Casino Royale “rīmeika” ideju ar tobrīd vēl aktuālo Brosnanu Pīrsu… Kas notika tālāk, jūs zināt tāpat (Kventins esot arī traki apvainojies), bet filma Kingsman: Slepenais dienests ļaus ielūkoties tajā, kas notiktu, ja Tarantīno patiešām ķertos klāt spiegu žanram – veselīgs neprāts, neierobežota fantāzija un sulīgs R-reitings no daudzsološākā britu režisora Metjū Vona (Layer Cake, Kick-Ass, X-Men: First Class)!

Spēja balansēt starp šķietami neapvienojamiem žanriem tā, lai filma iegūtu labāko no katra, bet nepārvērstos par bērnības salātu eksperimentu, vienmēr atšķīra Metjū Vona britu filmas, un te režisors turpina sadarbību ar britu komiksu autoru Marku Millaru (Kick-Ass, Wanted) savā, iespējams, līdz šim veiksmīgākajā kinoprojektā! Īsti britu džentlmeņi Kolins Fērts, Marks Strongs un talantīgais jaunais aktieris Tarons Egertons izspēlē Rodžera Mūra Bondu cienīgu teātri, uzmanīgi balansējot (un pieturoties pie lietussarga) uz parodijas robežas – sen, tik sen spiegu filmas nebija tik ļoti fun!


Kinoteātros: no 20. februāra

2. Spy

2/6
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl