Komentāri
Slavenais uzvedums Infinita Rīgā piedzīvos Baltijas pirmizrādi
Foto no Ineses Galantes fonda arhīva

26. maijā Latvijas Nacionālajā operā notiks unikālās vācu teātra trupas Familie Flöz uzveduma Infinita pirmizrāde Baltijas valstīs. Izrādes mākslinieciskais fenomens slēpjas faktā, ka emocijas un stāsts skatītājiem tiek nodots ar kustību etīdēm mūzikas pavadījumā, neizmantojot valodu un aktieriem slēpjoties maskās.

Kā stāsta Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante, izrāde Infinita atspoguļo evolucionāros mirkļus cilvēka eksistences laikā: piedzimšanu, pirmos soļus un pirmos kritienus, pieaugšanu, kā arī novecošanu un dzīves beigas. Šo it kā vienkāršo, bet tomēr ārkārtīgi valdzinošo stāstu caurvij filozofiskas pārdomas un izsmalcināts humors par cilvēka dzīves ritumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādes Infinita laikā uz skatuves netiek runāts. Dažādās cilvēka emocijas un stāsta pavediens tiek nodots caur aktieru kustībām izteiksmīgos tērpos. Infinita ir izrāde, kurā galvenās lomas spēlē četri tēli maskās, emocijas un stāstu nododot ar ķermeņa kustībām, kā arī ar atraktīvu ēnu spēli dziļas, valdzinošas mūzikas pavadījumā. Šis uzvedums, tāpat kā visi Familie Flöz radošie darbi, ir ar vācu mākslinieku spilgti individuālu rokrakstu, liekot skatītājiem piedzīvot krāšņu emociju gammu – no klusām, melanholiskām skumjām līdz bezrūpīgiem smiekliem.

”Mēs sniedzam Latvijas klausītājiem arvien jaunus, pārsteidzošus pasaules kultūras notikumus. Kopš brīža, kad iepazinām Familie Flöz izrādi Infinita, pirmā instinktīvā sajūta – šis ir jāredz ikvienam – ir joprojām izteikta. Latvijas skatītājam ir jāredz, jādzird un jāsajūt emocijas, ko Vācijas radošā apvienība sniedz citur pasaulē. Izrāde Infinita būs kā festivāla Summertime – aicina Inese Galante sezonas atklāšana,” stāsta D. Galante.

Lielākā Vācijas dienas laikraksta Süddeutsche Zeitung kritiķi par šo izrādi raksta: ”Noskatoties priekšnesumu, skatītājiem bija cieša pārliecība, ka aktieri uz skatuves ir gan runājuši, gan smējušies un raudājuši…” Varētu šķist, ka šajos komentāros nav nekas tik neparasts, tomēr jāņem vērā, ka visas izrādes laikā aktieri nepasaka ne vārda…

”Vārdos neizsakāma, izteiksmīga, ilgpilna, vienlaikus līksma un krāšņa ļoti profesionālu radošo cilvēku un aktieru radīta komēdija,” tā par Infinita raksta Lielbritānijas laikraksts The Guardian.

1994. gadā Berlīnē dibinātajā starptautiskajā apvienībā Familie Flöz darbojas režisori, aktieri, mūziķi, dejotāji, masku un kostīmu mākslinieki, kā arī citas radošas personības. Kopš dibināšanas brīža tās sastāvs ir mainījies, tomēr mākslinieciskais kodols ir laiku laikos nemainīgs – tie ir aktieri, izrāžu veidotāji un apvienības vadītāji Hajo Šīlers (Hajo Schüler) un Mihaels Fogels (Michael Vogel). Savās izrādēs Familie Flöz ne tikai sintezē gadsimtos izkoptās aktierspēles, masku teātra, dejas, klaunādes, akrobātikas, iluzionistu mākslas un improvizācijas tradīcijas, bet arī piešķir tām savdabīgu poētisko nokrāsu caur muzikālā pavadījuma smalku izvēli un iekšējo emociju prasmīgu atspoguļojumu.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās visā Latvijā un vietnē bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl