Skatītāji sašutuši par filmas Māmiņa Instagram formātu

Komentāri
Skatītāji sašutuši par filmas Māmiņa Instagram formātu
Publicitātes foto

Tikai mieru, nekāda satraukuma – ar filmas kopiju viss ir kārtībā un arī kinomehāniķis nav aizmidzis vai nospiedis nepareizo sviru, jo šī ir apzināta un mākslinieciski pamatota režisora izvēle, skaidro kinoprojekta Spektrs pārstāvji, kas uzņēmušies Ksavjē Dolana jaunās filmas Māmiņa izplatīšanu Latvijā.

Ziņkārība, neizpratne, izbrīns, pat sašutums un dusmīgi zvani kinoteātra administrācijai, lai tā ”nekavējoties salabo filmu” – tas viss un vēl vairāk saistībā ar režisora Ksavjē Dolana lēmumu uzņemt savu jaunāko darbu Māmiņa kadra malu attiecībā 1:1 jeb, kā mūsdienās būtu populāri teikt, Instagram formātā.

”Skatītāji mēģina šajā lēmumā saskatīt un tam piešķirt visdažādākās nozīmes, bet patiesībā es vienkārši vēlējos būt pēc iespējas tuvāk aktieriem un to sniegumam, lai kamera un skatītāji varētu ielūkoties tiem tieši acīs, nenovēršot uzmanību uz to, kas notiek apkārt,” skaidro K. Dolans.

Komentārus vai pārmetumus par mēģinājumu parazitēt uz Instagram buma režisors uztver ar neslēptu smaidu. Jau kopš bērnības K. Dolans ir liels melomāns, un mūzika ir viņa filmu neiztrūkstoša, spēcīga sastāvdaļa. Arī šajā filmā skan Selīnas Dionas, Andreas Bočelli, Counting Crows, Dido, Oasis un citu mūzika – viņš filmas formātam iedvesmojās no vinila albumu vākiem.

Interesenti tikmēr var iepazīties ar paša režisora kolorīto Instagram profilu instagram.com/xavierdolan.

Liela daļa mūsdienu filmu tiek uzņemtas un izrādītas 1:85:1 vai 2:35:1 kadra formātos, retāk – televīzijas formātā 4:3 (piemēram, dažas ainas Vesa Andersona filmā Viesnīca Diženā Budapešta), bet tikai Ksavjē Dolans bija pirmais, kurš uzdrīkstējās uzņemt visu filmu kadra formātā 1:1. Iemēģinājis roku mūzikas videoklipa veidošanā (grupas Indochine kompozīcijai College boy, klipā galvenajā lomā redzama Māmiņas zvaigzne Antuāns Olivjē Pilons), viņš pārliecinājās, ka tieši šāds attēla formāts vislabāk piestāvēs viņa jaunākajai filmai un visspilgtāk atrādīs filmas varoņu emocijas un pārdzīvojumus.

Filma Māmiņa Latvijas kinoteātros skatāma no 13. februāra.

Lasi vēl