Simpsonu veidotāji – gaišreģi!

Komentāri
Simpsonu veidotāji – gaišreģi!
Simpsoni

Jau ceturtdaļgadsimtu viens no iemesliem, lai ieslēgtu TV kasti mājās, ir animācijas filma par trako Simpsonu ģimenīti. Citam viens no iecienītākajiem šoviem, cits kritizēs par jēlo humoru, taču zemāk apskatīsim 5 gadījumus, kad parādās,ka veidotājiem uz sabiedrību ir lielāka ietekme, kā mums varbūt varētu šķist…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Simpsoni 26 sezonu jeb vairāk 600 sēriju garumā ir apskatījuši daudz un dažādas sensitīvas tēmas, bet ir dažas, kas liek aizdomāties, vai kāds no seriāla veidotājiem nav piedzimis ar gaišreģa gēniem.
Lūk, piecas situācijas, kurās pierādās, ka šī multene ir iespējami pareģojusi nākotni:

5. sezona, 19. sērija, ”Sweet Seymour Skinner’s Baadasssss Song

Vai atceries trako Ikea skandālu, kur gaļas bumbiņas bija taisītas no zirga gaļas? Ja pasaulei šī problēma aktuāla bija 2013.gadā, Simpsonu veidotāji šo notikumu paredzēja jau 1994.gadā ar skolas kafetērijas kundzīti galvenajā lomā.

 

20. sezona, 4. sērija, ”Treehouse of Horror XIX”

2012.gadā, kad par Baltā Nama galveno krēslu cīnījās Baraks Obama un Mits Romnijs, pienāca vairākas sūdzības no cilvēkiem, kuri vēlējušies savu balsi atdot Obamam, bet automāts mainīja viņu vēlmi, ķeksīti atstājot pie Romnija vārda. Gluži kā pēc scenārija, jo Simpsonu sērijā tas notika jau 2008.gadā. Tiesa, Mita Romnija vietā tajā gadā prezidenta vēlēšanās startēja Džons Sidnijs Makkeins III.

 

6. sezona, 8. sērija, ”Lisa on Ice”

Tiem, kuriem ir iPhone viedtālruņi, bieži vien lej gaužas asaras, jo tik it kā ērtā Siri programma mēdz nesaprast, ko jūs tam vēlaties pateikt. Jau tālajā 1994.gadā Simsponu sērijā tika apspēlēta tāda pati problēma. Interesanti, ka arī tur uz tā laika telefona virsū ir ābols…

 

11. sezona, 5. sērija, ”E-I-E-I-D’oh!”

2013.gadā, kādu brīdi pēc atomreaktora katastrofas Japānā, netālu no nelaimes vietas dzīvojošie cilvēki ievēroja ko neparastu., Viņus, ejot pēc kārotā salātu sastāva, siltumnīcā sagaida tomāti-mutanti. Līdzīgu situāciju Simpsonu galvenie varoņi piedzīvoja jau 1999.gadā.

 

9. sezona, 12. sērija, ”Bart Carny”

Vai Tev kaut ko izsaka Facebook spēle ”Farmville”? Un draugiem.lv integrētā versija ”Ferma”? Gandrīz katrs uz planētas, kuram ir pieeja internetam, vismaz uz brīdi ir bijis apsēsts ar šo trakumu. Arī 1998.gadā Simpsonos šī spēle jau tika atrādīta, turklāt ļoti interesantā versijā. Iespējams, pat interesantākā, kā mēs to pazīstam.

Simpsoni skatāmi katru darba dienu plkst. 17:00 kanālā TV6.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl