Zirgs apēd līgavas pušķi, bet līgavainis apjukumā skūpsta vedējmāti – komiskākie atgadījumi kāzu fotogrāfa ikdienā

0 Komentāru
Zirgs apēd līgavas pušķi, bet līgavainis apjukumā skūpsta vedējmāti – komiskākie atgadījumi kāzu fotogrāfa ikdienā
Foto: Andris Taškāns

Ikvienas kāzas ir ne tikai skaistākais notikums divu cilvēku dzīvē. Tā ir diena, kura atmiņā paliek ar dažādiem stāstiem un pat kurioziem, kas norisinājušies kāzās vai to sagatavošanās procesā. Visbiežāk par visu vislabāk ir informēts tieši kāzu fotogrāfs, kura trenētai acij nekas nepaliek nepamanīts. 

Šobrīd TV 3 skatītāji ar aizrautību seko šovam “Kāzu gūstā”, kurā divu nedēļu laikā jaunā pāra radiem ir jāsarīko kāzas bez līgavas un līgavaiņa dalības. Līdz kāzu fotogrāfa izvēlei pagaidām radinieki nav tikuši, taču gan jau arī par šīs “pozīcijas” izvēli ies spalvas pa gaisu.

Uz jautājumiem par savu pieredzi kāzu iemūžināšanā portālam  Skaties.lv uz jautājumiem atbild kāzu fotogrāfs Andris Taškāns.

Skaistākās fotosesiju vietas

Skaistākās un neparastākās vietas, kur fotografēties, parasti neuzrodas nejauši, kāzu dienā pa ceļam. Pirms kāzām tiek veikta rūpīga maršruta sagatavošana un izpēte, fotogrāfs kopā ar organizatoriem sagatavo iespējamās fotografēšanas vietas, novērtē apstākļus un ieplāno, cik ilgu laiku prasīs gan izbraukāšana, gan fotografēšanās. Reizēm pat ”parasta” vieta kļūst par pilnīgu sapņu valstību, ja mirklis notverts pievakares gaismā.

Īpaši organizētas ”neparastākās” vietas un skati ir bijuši vairāki. Ir bijušas fotosesijas helikopterā vai gaisa balonā, ir nācies traukties ātrumlaivā, cenšoties neizkrist, kad tā iet līkumos.

Bet nevajag ar neparastajām vietām pārforsēt. Var mēģināt rāpties klintīs, līst alās vai karāties kokos, bet šie izaicinājumi atspoguļosies arī jaunlaulāto sejās. Kas vienam ir banāls, otram skaists. Bet uzdodiet sev jautājumu – vai jūs gribētu fotografēties paši, piemēram, Gūtmaņa alā, pie ”Saules akmens” ēkas, uz jebkādiem septiņiem tiltiem?

Vai fotogrāfs ir dārgs “prieks”?

Latvijā nav daudz fotogrāfu, kuru būtu braukuši uz Karību jūru fotografēt kāzas zem ūdens kopā ar delfīniem, bet viss pārējais līdz šim fotografētais ir diezgan līdzīgā cenu kategorijā. Ir bijuši pāri, kuri ir ieguldījuši līdzekļus dažādu rekvizītu iegādē, lai fotosesija sanāktu iespaidīgāka. Un ir bijuši pāri, kuriem ir bijušas dārgas un greznas kāzu telpas, attiecīgi – fotogrāfijas izskatās ”dārgas”, taču savus pakalpojumus fotogrāfs viņiem ir dāvinājis. Ir bijušas kāzas Latgalē, trīs dienu garumā, ar neskaitāmām fotografēšanas vietām.

Visas līgavas ir skaistas

Līgava savā dienā ir visskaistākā un svarīgākā, viņa ir pārdomājusi savu tēlu līdz vissīkākajai detaļai, kā gan viņa varētu būt ”galīgi garām?”. Pat, ja fotogrāfam šķiet, ka kāda līgava nav ietērpusies viņa gaumē, tad tā ir tikai viņa paša darīšana, kas jāpatur pie sevis.

Svarīgākais – uzticība

Visvieglāk sastrādāties ar jauno pāri ir tad, ja viņi ar fotogrāfu iepriekš ir vairākkārt tikušies, izrunājuši kāzu norises plānu un vēlmes, sapratuši, vai redzējums sakrīt. Jaunajam pārim un fotogrāfam ir jāpatīk vienam otram, ir svarīga uzticēšanās – ka jaunais pāris ir pārliecināts, ka viņiem nebūs jāsaspringst par fotografēšanas vietām, pozām, fotogrāfiju kvalitāti. Protams, svarīgi arī organizatoriskie aspekti – ja ir dots laiks īpašai fotosesijai, un kāzas norit bez pārmērīgiem sarežģījumiem. Kāzas ir emocijām pilnas – un tas atsaucas arī uz fotogrāfijām. Visvieglāk ir fotografēt jauno pāri, ja abi jaunlaulātie ir pozitīvu emociju pārpilni, nevis sastresojušies, tas pats attiecas uz viesiem.

Foto

Apjukušais līgavainis un ēdelīgais zirgs

Ir gadījies, ka jaunais vīrs apmulst un, sajaukdams puses, gandrīz sāk skūpstīties ar vedējmāti. Dažādi kuriozi rodas situācijās, kur iesaistīti dzīvnieki – tā, piemēram, vienās kāzās apgāzās pajūgs, bet citās zirgs daļēji apēda līgavas pušķi. Ja ģimenē ir mājdzīvnieki, tad arī tiem tiek piešķirti kāzu tērpi – un viņi aktīvi piedalās kāzu svinēšanā. Īstenībā nav nevienu kāzu bez kurioziem un neprātīgiem smiekliem.

Kādas fotogrāfijas modē?

Kāzu fotogrāfijas visbiežāk ir krāsainas, kā jau pašas kāzas – košas, priecīgas, piepildītas ar gaismu un emocijām. Melnbaltas fotogrāfijas atsevišķos gadījumos tiek veidotas, ja izdevies patiesi dramatisks kadrs, un gribas to izcelt vēl vairāk. Protams, ir meistari, kuri strādā tikai ar melnbalto fotogrāfiju, taču tas ir jau cits formāts un koncepcijas.

Ja pārsteigtu nedienas ar tehniku…

Tas ir fotogrāfu lielākais bieds, tāpēc pieredzējušākie vienmēr nodrošinās ar vismaz divām fotokamerām, vairākām zibspuldzēm un objektīviem. Ja tas viss būtu aizgājis nebūtībā, zinu, ka katrās kāzās ir vismaz viens fotoentuziasts ar profesionālu ekipējumu, no kura mēģinātu sarunāt aizņemties. Sliktākajā gadījumā, visticamāk, ķertos pie telefona – atsevišķiem talantiem ar iPhone arī sanāk ļoti labas bildes.

Padomdevēji…

Parasti pirmās pakāpes radiniekiem – tēviem, mammām, omēm, brāļiem, māsām, kuriem ir uzticēta arī zināma atbildība kāzu dienā, ir dzelžains viedoklis, kā pareizi vajadzētu fotografēt, lai attaisnotu sev deleģēto atbildību. Fotogrāfam viņi ir jāuzklausa, jo šī informācija var būt noderīga – un, ja šī informācija patiešām ir noderīga, tad jāņem vērā. Vienlaicīgi, ir jāsaglabā fotogrāfa paša fokuss uz savu galveno uzdevumu un ideju. Nedrīkst ļauties novērst uzmanību no visbūtiskākajām lietām.

Ieteikums jaunajam pārim

Iespēju robežās izrunāt savas vēlmes un ieceres ar fotogrāfu pirms kāzām, sākot no tematikas un beidzot ar detaļām. Lai bildes būtu tādas, kādas jaunais pāris gaida, ir sniegt fotogrāfam pēc iespējas vairāk informācijas, atbildēt uz visiem fotogrāfa jautājumiem, abpusēji saprast, kas pārim ir svarīgs un ko visi sagaida. Ne tikai fotogrāfijā, bet arī jebkurā citā organizēšanas jautājumā ir svarīgi, kāda izveidojas komunikācija starp iesaistītajiem. Ir pāri, kuri paši ir izdomājuši visu detalizēti, un ir pāri, kuri nav tik ļoti visu aizdomājušies – un fotogrāfa uzdevums ir noskaidrot pēc iespējas vairāk.

Gandarījums par padarīto

Laimīgs jaunais pāris, apmierināti kāzu viesi un apmierināts es pats – kad sagatavoju bildes un nespēju vien izvēlēties labākās.

Piedalies arī tu!!!!

Līdz 29.februārim portālā Skaties.lv norisinās konkurss Dalies ar  savu kāzu foto stāstu. Ja tev ir savs – krāšņs, mīļš un sirsnīgs kāzu stāsts, sūti portālam Skaties.lv kāzu foto un stāstu, un laimē vērtīgas balvas.

0 Komentāru