Zinātnieki atklāj: sievietēm ir nepieciešams vairāk miega

Komentāri
Zinātnieki atklāj: sievietēm ir nepieciešams vairāk miega

Balstoties uz pētījumiem, sieviešu smadzenes ir vairāk noslogotas nekā vīriešu. Zinātnieki ir konstatējuši, ka aptuveni 20 minūtes vairāk miega ir nepieciešams sievietēm, salīdzinājumā ar vīriešiem, jo sieviešu smadzenes darbojas intensīvāk. 

Pētījumā piedalījās 210 cilvēku, gan sievietes, gan vīrieši. Viena no galvenajām miega funkcijām, ir smadzeņu atslodze jeb atbrīvošanās. Miega kvalitāte ir atkarīga no tā cik daudz smadzenes tiek apgrūtinātas dienas laikā. Tas atkarīgs no darba sarežģītības un intensitātes. Jo vairāk smadzenes tiek noslogotas, jo vairāk ir nepieciešams tām miers un atslodze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Sievietes spēj veikt vairākus uzdevumus vienlaikus, tāpēc smadzenes tiek noslogotas vairāk nekā vīriešu smadzenes. Pētījumā tika konstatēts, ka slikts miegs sieviešu vidū bija saistīts ar vairākām blakusparādībām, tādām kā paaugstināts psiholoģiskais diskomforts, depresija, dusmas, šīs pazīmes tika atklātas tikai sievietēm. Tādēļ šovakar iesakām tev doties gulēt laicīgi, un izgulēties, lai tu būtu moža un stipra.

Lasi vēl