“Zīdainis var pagaidīt.” Iedvesmojošā Rūta Dvinska atklāti par otrā bērna ienākšanu ģimenē

2 komentāri
“Zīdainis var pagaidīt.” Iedvesmojošā Rūta Dvinska atklāti par otrā bērna ienākšanu ģimenē
GINTA ZĪVERTE

Pirms nedēļas LNT ētera personība Rūta Dvinska pasaulē laida otro bērniņu – 9. maijā Siguldas dzemdību namā pasaulē nāca viņas un vīra Kaspara meitiņa Dora. Nu iedvesmojošā Rūta dalījusies ar pirmajiem secinājumiem pēc otrā bērniņa ienākšanas ģimenē.

Nākamā bērniņa ienākšana ģimenē ierasti maina vecāku ikdienu līdz nepazīšanai. No vienas puses šķiet, ka šoreiz viss būs vieglāk, jo ar pirmo bērnu iegūta tik nepieciešamā pieredze. Tai pat laikā vecākiem mēdz iezagties nedrošība, kā nu uzmanību sabalansēt starp visām atvasēm.

Kā atbalstītājiem atklāj divu bērnu mamma Rūta Dvinska, otrā bērna ienākšanai ģimenē viņa ar vīru Kasparu patiešām ļoti gatavojās.

”Izzinājām, gājām uz kursiem, uzklausījām psihologa ieteikumus, citu pieredzi, daudz par to lasījām un izvēlējāmies sev pieņemamākos un saprotamākos ieteikumus, kurus arī ļoti ievērojam.

Ar visu padalīties nevaru, protams, tas katram jāizzina pašam un jāsaprot, kas der jūsu bērniņam. Ieteikumu ir patiešām daudz un dažādi, bet tas, kas man ļoti palīdzēja, bija psiholoģes teiktais: ”Jāsaprot, ka otrais bērns nav pirmdzimtais un nekad vairs nevar būt tāda situācija, kā bija ar pirmo bērniņu, kad viņš bija vienīgais aprūpējamais!”

Un, jo ātrāk to pieņem, jo vieglāk tikt galā ar sevis šaustīšanu par nepietiekamu uzmanības veltīšanu kādam no bērniem,” vietnē ”Instagram” raksta Rūta.

Rūta par pēcdzemdību periodu: Salīdzinot ar to, grūtniecība un dzemdības ir ”fufelis”

TV personība norāda, ka bērna adaptācijas periods ir apmēram seši mēneši, un šajā laikā vecāki visas pirmā meitas Grietas vajadzības apmierina vispirms.

”Zīdainis var pagaidīt un, ja viņš paraudās minūti ilgāk, nekas nenotiks. Turpretī Grietu iedragāt psiholoģiski, liekot gaidīt zīdaiņa dēļ, var elementāri.

Tas ir tas, kam ticu un pie tā stingri pieturos, un līdz šim Grieta ir supermīļa pret māsu, nesaskata viņā nekādu apdraudējumu savam statusam, ir ļoti pozitīvi noskaņota pret bēbi,” tā Rūta.

Rūta dalās pieredzē par ceļošanu kopā ar bērnu

 

View this post on Instagram

 

Nedēļu vecs cilvēks 🕊

A post shared by Rūta Dvinska (@rutadvinska) on

 

View this post on Instagram

 

Mēs patiešām ļoti gatavojāmies otrā bērna ienākšanai ģimenē. Izzinājām, gājām uz kursiem, uzklausījām psihologa ieteikumus, citu pieredzi, daudz par to lasījām un izvelējāmies sev pieņemamākos un saprotamākos ieteikumus, kurus arī ļoti ievērojam! Ar visu padalīties nevaru, protams, tas katram jāizzina pašam un jāsaprot, kas der jūsu bērniņam! Ieteikumu ir patiešām daudz un dažādi, bet tas, kas man ļoti palīdzēja bija psiholoģes teiktais – ”jāsaprot, ka otrais bērns nav pirmdzimtais un nekad vairs nevar būt tāda situācija, kā bija ar pirmo bērniņu, kad viņš bija vienīgais aprūpējamais!” Un, jo ātrāk to pieņem, jo vieglāk tikt galā ar sevis šaustīšanu par nepietiekamu uzmanības veltīšanu kādam no bērniem. Bērna adaptācijas periods ir ~6 mēneši un šajā laikā mēs visas Grietas vajadzības apmierinām vispirms!!! Zīdainis var pagaidīt un, ja viņš paraudās minūti ilgāk, nekas nenotiks, turpretī, Grietu iedragāt psiholoģiski, liekot gaidīt zīdaiņa dēļ, var elementāri. Tas ir tas, kam ticu un pie tā stingri pieturos un līdz šim Grieta ir supermīļa pret māsu, nesaskata viņā nekādu apdraudējumu savam statusam, ir ļoti pozitīvi noskaņota pret bēbi. Bet neaizmirsīsim, ka šādā sastāvā esam vien nepilnu nedēļu. 😉

A post shared by Rūta Dvinska (@rutadvinska) on