Zems pašvērtējums vai atzinības trūkums? Pārdomās dalās iedvesmojošā Indra Salceviča

2 komentāri
Zems pašvērtējums vai atzinības trūkums? Pārdomās dalās iedvesmojošā Indra Salceviča
INSTAGRAM

Iedvesmojošā personība, ”influencere” Indra Salceviča nereti saņem jautājumus saistībā ar ķermeniski pozitīvo domāšanu un pašapziņu. Indra izsaka savas domas par personām, kuras apgalvo, ka viņām ir zems pašvērtējums!

Pārdomu ievadā ”influencere” paziņo, ka nav ne terapeits, ne psihologs, ne pašpasludināts dzīves treneris.

Atkārtoti uzvelkot kāzu tērpus, Indra Salceviča un viņas mīļotais nosvin laulību jubileju

View this post on Instagram

Ik pa laikam saņemu savā vēstuļu pastkastē dažādus jautājumus, kuri saistīti ar ķermeniski pozitīvo domāšanu, pašapziņu utt. Izlēmu pašķetināt dažus no biežāk uzdotajiem jautājumiem šeit. Bet pirms lasi tālāk, saproti – es neesmu ne terapeits, ne psihologs, ne pašsludināts dzīves koučs ar mistisku transformācijas programmu. Es esmu cilvēks, kurš vienkārši ir lasījis dažādas grāmatas, lai atrastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un parakātos tieši sava prāta mežģos. Tas, ko es es domāju, ir tikai manas domas, un Tu vari tam nepiekrist. Viens no biežāk man uzdotajiem jautājumiem ir “Man ir zems pašnovērtējums. Kā lai sevi iemīl?” Tad nu lūk, mans novērojums par cilvēkiem, kuri saka “Man ir zems pašnovērtējums”. Lielākā daļa no tiem nemaz nesirgst ar zemu pašnovērtējumu. Gluži otrādāk — ar pašvērtējumu viņiem viss ir kārtībā, jo viņu lielākā problēma ir atzinības trūkums. Viņi alkst pēc uzmanības, viņiem reizēm pat ir fanātiska vēlme izpatikt un būt labākajiem un būt saredzamiem. Un tas izpaužas visās jomās.Arī ģimenē nereti vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem ir dažādas mīlestības valodas, un to nesakrišana raisa domas, kāpēc nenotiek tā, kā būtu jānotiek? Bet “būtu jānotiek” ir tikai tavs, kā tam būtu jānotiek. Tās ir tavas domas un ekspektācijas. Citi domā pavisam citādi un faktiski šādiem cilvēkiem vienkārši ir jāiemācās pieņemt citu domas un darbības, kā ar viņiem nesaistītas lietas. Manuprāt, reizēm tas pat nav pašnovērtējuma, bet sava ego jautājums. Cik ļoti liels ego Tu esi un cik ļoti daudz ego Tev vajag apmierināt. Un ja Tu neiegūsti savu apmierinājumu, tad arī sākas sevī šī šķietamā zemā pašnovērtējuma sajūta, kas nemaz nav pašnovērtējums, bet gan vēlme pēc atzinības.Kāpēc man tā liekas? Jo tie cilvēki, kuriem patiesi ir problēmas ar pašnovērtējumu, par to nerunā. Tādas ir manas domas. Un uz atbildi, kā pacelt pašvērtējumu, es teiktu mācies, lasi grāmatas vai apmeklē īstu terapeitu, kā teiktu @dzemasudraba – kursikos, to nevar apgūt. #pārdomas #zemspašnovērtējums #blogger #latvianblogger #plussize #lategram #bildesena

A post shared by Indra Salcevica (@indrasalcevica) on

Indra Salceviča uzskata, ka stereotipi un emocionālā vardarbība liek ciest arī vīriešiem

Indra ir lasījusi dažādas grāmatas, lai atrastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Visbiežāk sabiedrībā zināmā persona saņem vēstules, kurās viņai tiek jautāti padomi pašapziņas celšanai!

”Lielākā daļa nemaz nesirgst ar zemu pašnovērtējumu. Gluži otrādāk — ar pašvērtējumu viss ir kārtībā, bet viņu lielākā problēma ir atzinības trūkums,” tā Indra.

Šādi cilvēki alkst pēc uzmanības, viņiem reizēm pat ir fanātiska vēlme izpatikt, būt labākajiem, būt saredzamiem. Tas izpaužas visās jomās.

”Arī ģimenē nereti ir dažādas mīlestības valodas, un to nesakrišana raisa domas, kāpēc nenotiek tā, kā būtu jānotiek? Bet “būtu jānotiek” ir tikai tavs, kā tam ”būtu jānotiek”,” paziņo Indra.

Drosmīgi! Indra Salceviča publisko fotogrāfiju, kurā izrāda psoriāzes skartās rokas

Salceviča un Ševeļovs sašutuši par populārajām vizuālā izskata uzlabošanas aplikācijām

Indra atgādina, ka tas viss ir tikai tavas domas un vēlmes, citi domā pavisam citādi.

Šādiem cilvēkiem ir jāiemācās pieņemt apkārtējo domas un darbības, kā ar viņiem nesaistītas lietas.

”Influencere” ir droša, ka tas pat nav pašnovērtējuma, bet egoisma jautājums – cik ļoti liels egoists tu esi? Cik ļoti daudz no ego ir jāapmierina!

Ja neiegūsti savu apmierinājumu, tad arī sākas šī šķietamā zemā pašnovērtējuma sajūta, kas nemaz nav pašnovērtējums, bet gan vēlme pēc atzinības,” nosaka Indra.

Iedvesmojošā persona uzskata, ka cilvēki, kuriem patiesi ir problēmas ar pašnovērtējumu par to nerunā.

Indras padoms pašvērtējuma pacelšanā – mācies, lasi grāmatas vai apmeklē īstu terapeitu!

Modes eksperte Indra Salceviča paziņo, ka ir uzēdusi savu svaru