Komentāri
Brīvdienas klāt! Vizināšanās ar haskijiem, slidošana pa ezeru – 10 foršas atpūtas iespējas mūsu skaistajā Latvijā
Foto: Juris Ķilkuts

Daudzi no mums, paveroties ārā pa logu, nevar valdīt sajūsmas spiedzienus – beidzot snieg! Un ko gan citu mēs varam darīt ziemā, ja ne baudīt dabu un sniega piedāvātos priekus?

Portāls Skaties.lv ir apkopojis desmit foršākos un iespaidīgākos apskates objektus un atrakcijas iespējas tieši ziemā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Slido uz īsta ledus

Agrāk bērnība bez slidošanas nemaz nebija iedomājama! Vai zināji, ka arī Rīgā iespējams izbaudīt slidošanas priekus uz īsta ledus? Šādu iespēju piedāvā Mežaparkā – uz Ķīšezera ierīkotā slidotava. Turpat darbojas arī slidu noma, kas nozīmē, ka nav jāsatraucas par to, ka pašam nav savu slidu. Ja

Ja tomēr slidot uz īsta ledus tev šķiet bailīgi, izmanto iespēju kādā no publiskajām slidotavām.

Vizināšanās haskiju vilktā pajūgā

Jā, tas pie mums, Latvijā, ir iespējams! Izbaudi izbraucienu sešu tīršķirnes Sibīrijas haskiju pajūgā pašam tos vadot! Šāds elpu aizraujošs brauciens iespējams aptuveni 5 km garā trasē pa lauku un mežu.

Šādu iespēju piedāvā husky.lv.

Foto

Slēpošanas un snovborda prieki Latvijas lielākajos kalnos

Kamēr sals un kamēr sniegs, jālaiž uz kādu no Latvijas kalniem tvert slēpošanas prieks! Gaiziņkalns, Riekstukalns un Žagarkalns ir tikai daži no slēpotāju un snovbordistu iecienītākajiem kalniem Latvijā. Lai gan daudzi no kalniem nepietiekamā sniega dēļ vēl ir slēgti, laika apstākļi šonedēļ solās būt pateicīgi, tādēļ brīvdienās steidzies baudīt ziemas priekus!

Distanču slēpošana

Tie, kuri no lielajiem kalniem bīstas, bet sirsniņa tik un tā alkst slēpot, iesakām izmēģināt distanču slēpošanu – šādu prieku var izbaudīt ikvienā Latvijas mežā, kurā ir šādām atrakcijām pateicīgas taciņas, kā arī Rīgā, piemēram, Uzvaras parkā.

Vučko

Foto: LETA

Mūsu pašu bobsleja un kamaniņu trasē Siguldā ir iespējams izbraukt ar vučko, kurā iespējams sasēsties līdz pat pieciem cilvēkiem! Neskatoties uz to, ka brauciens ir vien minūti ilgs, trasē sasniedzamais ātrums ir līdz pat 80 km/h! Šādu izklaides braucienu iespējams baudīt nedēļas nogalēs – sestdienās un svētdienās.

Pirts apmeklējums

Kas tā ir par baudu – sakarst pirtiņā un pēc tam lēkt iekšā sniega kupenā! Lai veselība šogad būtu stipra, izbaudi pirts priekus jau tagad.

Ložmetējkalns

Vai kādreiz esi bijis vietā, kur risinājās Ziemassvētku kaujas? Ložmetējkalns ir vienīgā vieta Latvijā, no kuras skatu torņa paveras skatus uz Ziemassvētku kauju vietām. Tieši janvāris ir tas mēnesis, kad katru gadu norisinās dažādi piemiņas pasākumi mūsu strēlniekiem.

Foto

Ķemeru tīrelis

Kā vasarā, tā arī ziemā Lielais Ķemeru tīrelis ir viena no iecienītākajām dabas baudīšanas vietām. Ieplāno pastaigu pa laipu, kura būvēta no koka dēļiem. Tās kopējais garums ir vairāk nekā 3 km un tajā ir izbūvēts arī tornis no kura paveras vienreizējs skats. Mazākajiem purva apmeklētājiem ir iespējams pastaigāties pa mazo aplīti, kurš ir 1,4 km garš.

Ogres Zilie kalni

Viens no iespaidīgākajiem skatu torņiem (30,4 m) atrodas Ogrē. No tā paveras lielisks skats visos gadalaikos, tomēr tieši ziemā ikvienam ir iespējams baudīt arī sportiskus ziemas priekus, piemēram, vizināšanos ar ragaviņām.

Foto

Jūrkalnes stāvkrasti

Ikviens, kurš grib doties šajā ziemīgajā laikā uz Ventspils pusi, noteikti pa ceļam vēlēsies apmeklēt Jūrkalnes stāvkrastus – vietu, kur paveras gleznains skats uz jūru no 20 metru augstuma. Jūra, svaigs gaiss – iespējams, tieši šis ir tas, kas nepieciešams!

Lasi vēl