Visu nelaimju diena! Uzzini, kāpēc melnā piektdiena tiek uzskatīta par nelaimes dienu

Komentāri
Visu nelaimju diena! Uzzini, kāpēc melnā piektdiena tiek uzskatīta par nelaimes dienu

Par visu nelaimju dienu tiek uzskatīta melnā piektdiena, kas savu titulu ieguva 13. datumā piektdienā. Izskaidrojums, visticamāk, meklējams numeroloģijā, kas skaitli 12 raksturo kā pilnību, pabeigtību un harmoniju, bet velna ducis 13 šo skaisto pilnību izjauc.

Piektdiena,  13. datums, tiek uzskatīta par nelaimes dienu. Šai dienai ir dots pat zinātniskais nosaukums triskaidekafobija, kas ir raksturojama kā bailes no skaitļa trīspadsmit. Šīs bailes uzskata par māņticību. Melnajai piektdienai ir vairākas versijas. Ko astrologi sola melnajā piektdienā, lasi šeit.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: flickr.com

Foto: flickr.com

Skaitli 13 mēdz dēvēt par sliktu, jo tas ir lielāks par skaitli 12, kas daudzām tautām ir svēts. Ar šo skaitli mijas daudz mistiskas teorijas un skaidrojumi. Skaitlis 13 — Svētajā vakarēdienā apustulis Jūda Iskariots, kas nodeva Jēzu, sēdēja pie galda trīspadsmitais. Ar šo leģendu saistās pats izplatītākais XIX gadsimtā ticējums, kas saistīts ar skaitli 13 — ja pie pusdienu galda apsēžas 13 cilvēki, viens no viņiem tuvākā gada laikā pēc šīm pusdienām nomirs.

Foto: flickr.com

Foto: flickr.com

Bailēm no 13 ir savas saknes arī vikingu mitoloģijā: Dievs Loki bija 13. Dievs seno skandināvu panteonā.
Dažās valstīs ēku stāvus numurē tā, ka tajos nav 13. stāva. Pēc 12. stāva tūlīt seko 14. stāvs vai arī ir 2 divpadsmitie stāvi: 12A un 12B.

Foto

Foto: flickr.com

Foto: flickr.com

Par to, ka ar skaitli 13 kaut kas nav kārtībā liecina nelaimīgais Amerikas kosmiskā kuģa Apollo – 13 reiss uz Mēnesi. To palaida 1970. gada 11. aprīlī pulksten 14.13 pēc Austrumu laika no starta kompleksa numur 39 (trīs reiz 13) un tam vajadzēja iziet orbītā ap Mēnesi 13. aprīlī. Bet pa ceļam sabojājās dzinējs un tikai brīnums ļāva amerikāņu astronautiem atgriezties no reisa.

Lasi vēl