Tev jāizbauda! Vīns un sērūdens pirtis Gruzijā

Komentāri

2. Cenas

2/5

Vilinošu piedāvājumu – ceļojumu uz Gruziju – Artūrs atrada pirms 8 mēnešiem. Kāda mazpazīstama, bet – kā noskaidroja Artūrs, pirms spēra izšķirošo soli, uzticama kompānija solījās aizvest nedēļu ilgā ekskursijā par 420 EUR. Ceļazīmes cenā bija – lidojums (tiešais reiss Rīga–Tbilisi–Rīga), viesnīcas un ekskursijas. Solītais maciņā iekrita, un Artūrs ir stāvā sajūsmā par organizatoru darba kvalitāti, naktsmītnēm un piedāvāto ekskursiju klāstu. Gruzijā nav rietumvalstu populārākajām tūrisma vietām raksturīgā perfektuma un kārtības. Tieši tāpat – reti kura dzīvojamā māja ir bijusi “pakļauta” eiro remontam, un tieši tas piešķir šai zemei īpašo šarmu un neatkārtojamību.

Viesmīlība

Foto: NO A.Špaka personīgā arhīva

Foto: No A.Špaka personīgā arhīva

Dodoties uz Gruziju, Artūram šķitis, ka gruzīnu izdaudzinātā viesmīlība ir krietni vien pārspīlēta. Tomēr Gruzijā tiešām pārliecinājies, ka gruzīni ir viesmīlīgi ar lielo “V”. Satiekot latviešus (protams, ka gruzīni atpazīst, ka neesi vietējais), uzreiz ir interese, vai atbraucēji nav no Ukrainas. Ņemot vērā salīdzinoši nesenos notikumus – Krievijas agresiju Gruzijā, viņi ļoti jūt līdzi ukraiņiem. Daudzviet māju logos un pie automašīnām ir izkārti Ukrainas karogi. Nejauši satikti gruzīni uzaicinājuši latviešus uz… bērēm. Kad mūsu bāleliņi devušies līdzi, izrādījies, ka tās tomēr nav bēres, bet piemiņas pasākums – trīs vienā. Ļoti daudz cilvēku bija sanākuši, lai pieminētu kādu aizgājēju, gan nosvinētu kādas ģimenes pieaugumu, gan kristības. Nupat iepazītie latvieši nosēdināti goda vietā, gādāts, lai viņiem nekas netrūktu – ne ēdamā, ne dzeramā. Atpakaļbraucienā namatēvs “uzsaucis” viesiem taksometru, un vēlējies otrā rītā atbraukt atkal pēc latviešiem, lai pavadītu viņus ekskursijā. Latviešu atturīgajam un noslēgtajam raksturam ir neierasti, kad pavisam sveši cilvēki nāk klāt uz ielas, vēlas izrādīt pilsētu un aicina ciemos pie sevis uz mājām tāpat vien, brīvas gribas un laipnības vadīti.

2. Cenas

2/5
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl