Viena diena pilsētā; Milāna

Komentāri
Viena diena pilsētā; Milāna

Skaties.lv piedāvā gatavoties vasaras ceļojumam laikus un uzzināt TOP vietas, ko apmeklēt, ja esi nonācis kādā no Eiropas pilsētām. Šoreiz – Milāna!

Milāna ir bijusi iedvesmas pilsēta slaveniem māksliniekiem, rakstniekiem, dizaineriem, zinātniekiem. Tā ir bagātākā un unikālākā Eiropas pilsēta prestižu muzeju piedāvājumos mākslas, kultūras, vēstures, zinātnes cienītājiem ar unikālām izstādēm un ekspozīcijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ievērojamākās apskates vietas:

Pilsētas vārti (Porta Romana);

Milānas Doms – gotiskajā stilā celtā katedrāle ar 135 jumta smailēm ir šīs pilsētas simbols. Tā ir viena no diženākajām katedrālēm pasaulē – 157 metrus augsta un 66 metrus plata. Katedrālē ir aptuveni 3000 statuju. Tā tika būvēta ar domu uzcelt dižāko baznīcu pasaulē, un tā arī tas bija līdz brīdim, kad uzcēla Sv. Pētera katedrāli Romā;

Milānas Doms / Foto: cococc/Pixabay

Milānas Doms / Foto: cococc/Pixabay

Vittorio Emanuele II Ottagono galerija – vieta, kur var sastapt biznesa cilvēkus, ieinteresētus tūristus, apmeklēt slavenas kafejnīcas un restorānus, zīmolu veikalus un lielveikalus;

Svētās Marijas baznīca (Piazza Santa Maria delle Grazie) – iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā;

Neoklasiskās arhitektūras Miera arka (Piazza Sempione);

Pirelli debesskrāpis – iespēja ieraudzīt Milānu no augšas (Piazza Duca d’Aosta).

Māksla un dizains

Triennale dizaina muzejs apmeklētājos raisa emocijas un sajūtas, atrodoties dinamiskā muzeja atmosfērā un vidē. Muzejā ir apskatāmi dažāda veida jaunu dizaina darbu atklājumi un prezentācijas (Viale Alemagna, 6).

Vittorio Emanuele II Ottagono / Foto: Simone Simone/Flickr

Vittorio Emanuele II Ottagono / Foto: Simone Simone/Flickr

Mūzikas un izklaides pasaule

Apmeklētājus vilina La Scala teātra muzejs (Largo Ghiringhelli) – pasaules slavenu mūzikas izpildītāju un mākslinieku, personību portreti, priekšmeti, kas piederējuši savulaik pasaules slavenām, atzītām personībām, ar roku rakstīti mūzikas sacerējumi un kompozīcijas, vēstules par svarīgu darbu veikumiem.

Vēsture un reliģija

Palazzo Morando jauna modes vēstures vieta (muzejs darbojas no 2010. gada 1. marta) – Milānas urbānās dzīves atainojumi gleznās, aksesuāri, dažāda veida vēsturiskas ekspozīcijas jaunās versijās (Via Sant ‘Andrea, 6). Ir iespējams apmeklēt arī Museo dei Beni Culturali dei Cappuccini (Via Antonio Kramer, 5).

Zinātne

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs Leonardo da Vinči ir Itālijas lielākais zinātnes muzejs – muzejā ir dažādu tehnoloģiju un zinātnes ekspozīcijas, kas bagātinātas ar interaktīvām instalācijām, tādējādi apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem atklājumiem un darboties paši, iegūstot pieredzi un emocijas. (Via S. Vittore, 21.)

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl