VIDEO: žurnāliste Elita Veidemane dzied, pieminot savu dzīvesbiedru Aivaru Brīzi

Pievienot komentāru
VIDEO: žurnāliste Elita Veidemane dzied, pieminot savu dzīvesbiedru Aivaru Brīzi

Žurnāliste un rakstniece Elita Veidemane ar dzīvesbiedru mūziķi Aivaru Brīzi kopā bija 15 gadus. Pirms diviem gadiem 22. oktobrī Aivars Brīze pēkšņi aizgāja mūžībā. Vakar Latvijas 1. rokkafejnīcā tika svinēta Elitas Veidemanes grāmatas, kas veltīta Aivaram Brīzem, ”Dzelzsgriezējs un dūja” atvēršanas svētki.

Elita ir pārliecināta, ka bijis īstais brīdis rakstīt grāmatu par Aivaru. Nedaudz bažas radījusi pašas uzstādītā latiņa: ”Ja raksta, tad jāraksta patiesība, taču patiesība ne vienmēr ir skaista.”
Elita atzīst, – ja nebūtu dzīvē satikusi Aivaru Brīzi, nekad nedziedātu uz skatuves, jo pati neesot nekāda lielā dziedātāja. Elita varējusi dziedāt kopā tikai ar Aivaru. Mīļotais viņu esot mācījis dziedāt. Gan uzmundrinājis, gan iedrošinājis, gan slavējis, gan bāris – kā īsts skolotājs.
Grāmatas atvēršanas vakarā Elita kāpa uz skatuves kopā ar maestro Raimondu Paulu un Brīzes balss “līdzinieku”, dziedātāju Jāni Buķeli. Dziesmu ”Tikai nesaki nevienam” Aivars un Elita dziedāja pēdējā kopīgajā koncertā Dzintaru koncertzālē 2013. gada augustā.

Skaties video: