VIDEO: uzzini, kā bērnu pasargāt no ērču encefalīta

Komentāri

Ja vēl šaubies, vai ir vērts vakcinēties pret ērču encefalītu, der uzzināt, kuri Latvijā ir rajoni, kuros saslimstība ar ērču encefalītu ir visaugstākā.  Slimību profilakses un kontroles centrs regulāri veic šādu pētījumu, ar kura rezultātiem tev noteikti ir vērts iepazīties.

Slimību profilakses un kontroles centrs vadītāja vietnieks Dzintars Mozgis skaidro, ka endēmiskie rajoni ir tās ģeogrāfiskās vietas, kurās ir konstatēta visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu. Apsekojumā, kas veikts laika posmā no 2011. – 2015. gadam, sakarā ar saslimšanas pazemināšanos, kas konstatēta Iecavas, Salacgrīvas, Jaunpiebalgas un  Krimuldas novados, vairs ir paredzēta tikai vakcinācijas pabeigšana. Toties kritiskajiem rajoniem ir pievienojušies Varkavas, Mālpils un  Grobiņas novadi. Atgādinājums, ka pasargāt sevi un savus bērnus no  ērču encefalīta, var tikai vakcinējoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Latvijā ir 119 pašvaldības.  Par endēmiskajiem rajoniem tiek atzīti tādi, kuru teritorijās ir vislielākais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ar ērču encefalītu.

 

Video

Lasi vēl