VIDEO: šokolādes kūku kauja un recepte. Pavārs uzvar mājsaimnieci

Komentāri

Šonedēļ raidījuma Bez Tabu rubrikā Mājsaimnieces pret pavāriem tiek gatavots saldais ēdiens – šokolādes torte. Lai arī desertu ar šādu nosaukumu ir ēdis ikviens saldummīlis, Dainas un Jāņa gatavoto kūku receptes ir īpašas. 

Reklāmas speciāliste, kura iejūtas mājsaimnieces lomā, un konditors, kurš ir savas jomas profesionālis. Tie ir šīs reizes ”Mājsaimnieces pret pavāriem” dueļa dalībnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daina Krieva – jau desmit gadu strādā reklāmas jomā un ir atbildīga par to, ka mēs skatāmies reklāmu, mīl savu darbu un brīvajā laikā lutina draugus ar pašceptām kūkām.

Jānis Kairis – konditors ar 44 gadu pieredzi, jo, kā pats smej, piedzimis konditorejā, gluži vienkārši Jāņa mamma bijusi kūku meistare. Šobrīd darbojas ģimenes uzņēmumā Kairi kafē.

Abi sāncenši satiekas, lai radītu katrs savu šokolādes torti.

Foto

Dainai pašai šokolādes kūka negaršo, bet draugi un radi ir sajūsmā. Dainas ceptā dubultā šokolādes kūka pat celta viņas brāļa kāzu galdā, tāpēc viņa grib pamēģināt, vai mājās cepta kūka var sacensties ar restorāna cienīgu desertu.

Rosās konditors ar mājsaimnieci plecu pleca un lielākā ieguvēja ir Daina, kura uzzina daudz dažādu virtuves noslēpumu, tostarp arī to, kā pareizi temperēt šokolādi.  Vēl arī mājsaimniece ļaujas sevi kritizēt un atzīst pieļautās kļūdas. Kaut gan kļūdas konditorejā vienalga ir garšīgas. Un šoreiz kūkas būs īsta bauda šokolādes mīļotājiem.

Jāņa kūkai būs kakao, piena šokolādes un bombīgā krēma garša, Dainas kūka solās būs šokolādīgi kraukšķīga.

Kad kūkas ceptas, pildītas, vēlreiz ceptas un atdzesētas ierodas baudītāja – radio Star FM un TV3 personība Baiba Sipeniece-Gavare, kura atzīst, ka virtuves noslēpumus izkodusi līdz kaulam.

Baiba atzīst, ka šīs reizes sacensības dalībnieki krietni pacentušies un viņai ir grūti noteikt, kura ir konditora kūka, bet kura – mājsaimnieces meistardarbs. Tomēr garšas ziņā uzvar Jāņa Kaira ceptā kūka, jo tai ir dažādas garšas un tekstūras.

Mājsaimnieču un pavāru šīs sezonas cīniņā pirmo reizi uzvar profesionālis.

Dubultā šokolādes kūka

Foto: Rolands Polītis

Foto: Rolands Polītis

Sastāvdaļas

Pirmā kārta: 

 • 50g sviests;
 • 50g pūdercukurs;
 • 180g milti;
 • 1 olas dzeltenums;

Otrā kārta:

 • 400g šokolāde;
 • 100ml saldais krējums;
 • 2 olas;
 • 3 olu dzeltenumi;
 • 50g pūdercukurs.

Mērcīte:

 • ~100g Zemenes vai avenes (vai citas skābas ogas; svaigas vai saldētas);
 • sauja svaigu piparmētru lapiņu;
 • 1 tējkarote pūdercukura

Pagatavošana – ar saviem konditores noslēpumiem dalās Daina:

“Gatavo mīklu pirmajai kārtai – aukstu sviestu sarīvē un samīca kopā ar miltiem, cukuru un kakao, liek atdzesēties ~30 minūtes. Kad mīkla atdzisusi, to izrullē ~5mm biezumā un ieklāj kūkas formā tā, lai izveidojas ”bļodiņa” ar ~ 3-4 cm augstām malām. Es rullēju starp 2 cepamā papīra kārtām, tad nelīp pie galda un vieglāk ieklāt mīklu formā. Nav jābaidās, ja kaut kur rodas caurumi – tos pēc tam var vienkārši aizlipināt. Sadursta pamati un liek sakarsētā cepeškrāsnī – cep 20 minūtes 180C karstumā. Kamēr pirmā kārta cepas, ūdens peldē uzkarsē saldo krējumu, tad pievieno mazos gabalos salauztu šokolādi un maisot izkausē, līdz veidojas viendabīga masa. Trauku noņem no karstuma. Atsevišķā bļodā viegli saputo olas un cukuru, ko pēc tam iejauc karstajā šokolādes masā. Kad pirmā kārta uzcepusies, to izņem no krāsns un mīklas ”bļodiņā” iepilda sagatavoto karsto šokolādi. Turpina cept ~30 minūtes 180C karstumā. Es kūkas gatavību pārbaudu, ar pirkstu maigi uzspiežot tortes viducī – ja pie pirkstiem nelīp un kūka ir atsperīga, tad gatava. Neizņemot no formas, kūku atdzesē līdz istabas temperatūrai un tad liek ledusskapī uz vismaz 1 stundu (ideāli, ja var atstāt ledusskapī pa nakti). Pirms pasniegšanas, sagatavo ogu mērci, sablendējot visas sastāvdaļas. Ja nepatīk sēklu kauliņi, tos izberž caur sietiņu. Nu atliek tik nodekorēt un baudīt bagātīgu šokolādes garšu.”

Video

Lasi vēl