VIDEO. Šokējoši! Joprojām 10% topošo māmiņu grūtniecības laikā turpina smēķēt

Komentāri

Lai arī cīņa pret smēķēšanu ar katru gadu aug augumā un smēķētājiem kļūst arvien neērtāk atrast vietu, kur uzvilkt dūmu, pīpēt pat pamanās tie, pareizāk sakot, tās dāmas, kurām noteikti to nevajadzētu darīt. Rīgas Dzemdību namā topošo un jauno māmiņu smēķēšana ir liela problēma. Kā apgalvo mediķi, vismaz 10% grūtnieču ir aktīvas smēķētājas.

Šo iespaidīgo skaitli – 10% – pirms dažiem gadiem raidījumam Bez Tabu minēja Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe Dace Rezeberga. Acīmredzot daudzas topošās māmiņas neapzinās sekas, ko var gaidāmajam mazulim nodarīt viņas smēķēšana, vai arī vienkārši cer, ka viss būs labi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties.lv/Sievietei arī sazinājās ar Rīgas Dzemdību nama galveno ārsti Daci Rezebergu, kura atzina, ka nekas būtisks mainījies diemžēl nav. Ir grūtnieces, kuras smēķē un kuras nemaz nedomā uz grūtniecības laiku šo kaitīgo ieradumu atmest. Ārste uzskata, ka galvenais iemesls tomēr slēpjas sociāli ekonomiskajos apstākļos. Ir sievietes, kuras vispār neuzskata par vajadzīgu rūpēties par savu un bērna veselību. Vēl nupat nesen Rīgas Dzemdību namā ceturtais ķeizargrieziens bijis kādai 25 gadus jaunai māmiņai. Galvenā ārste stāsta, ka sievietei nav bijis mutē neviena dzīva zoba. Sievu apmeklējis vīrs, kurš arī smēķē, par ko liecinājis pēc dūmiem smakojošais apģērbs. Kad abi laimīgie vecāki atbrauks ar jaundzimušo mājās, visticamāk, turpinās smēķēt turpat istabā, kur atrodas mazais un pārējie bērni.

FOTO. Izskatās neticami un baisi. Topošās un jaunās māmiņas ar cigareti zobos

Dzemdību nama iekštelpās smēķēt ir aizliegts, bet nereti smēķējošās grūtnieces vai māmiņas viena otru atrod un sarunā konkrētu laiku, kad ārpusē aiz stūra ies uzvilkt kārtējo dūmu. Ārste pieļauj, ka nemaz nezina, cik grūtnieču vidū ir smēķējošas sievietes, kuras ir izglītotas un ar labu sociāli ekonomisko stāvokli. Ja pirmā kategorija topošo māmiņu neko neslēpj, un, viņu ieraugot vien, mediķiem ir skaidrs, ka grūtniece pīpē, tad izglītotas dāmas šo netikumu apzinās un labi prot noslēpt.

Kādas liktenīgas veselības problēmas var būt bērnam, ja topošā māmiņa smēķē, uzzini, skatoties video.

Skaties video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl