VIDEO. Šokējoši! Joprojām 10% topošo māmiņu grūtniecības laikā turpina smēķēt

0 Komentāru
VIDEO. Šokējoši! Joprojām 10% topošo māmiņu grūtniecības laikā turpina smēķēt
Foto: Flickr.com

Lai arī cīņa pret smēķēšanu ar katru gadu aug augumā un smēķētājiem kļūst arvien neērtāk atrast vietu, kur uzvilkt dūmu, pīpēt pat pamanās tie, pareizāk sakot, tās dāmas, kurām noteikti to nevajadzētu darīt. Rīgas Dzemdību namā topošo un jauno māmiņu smēķēšana ir liela problēma. Kā apgalvo mediķi, vismaz 10% grūtnieču ir aktīvas smēķētājas.

Šo iespaidīgo skaitli – 10% – pirms dažiem gadiem raidījumam Bez Tabu minēja Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe Dace Rezeberga. Acīmredzot daudzas topošās māmiņas neapzinās sekas, ko var gaidāmajam mazulim nodarīt viņas smēķēšana, vai arī vienkārši cer, ka viss būs labi.

Skaties.lv/Sievietei arī sazinājās ar Rīgas Dzemdību nama galveno ārsti Daci Rezebergu, kura atzina, ka nekas būtisks mainījies diemžēl nav. Ir grūtnieces, kuras smēķē un kuras nemaz nedomā uz grūtniecības laiku šo kaitīgo ieradumu atmest. Ārste uzskata, ka galvenais iemesls tomēr slēpjas sociāli ekonomiskajos apstākļos. Ir sievietes, kuras vispār neuzskata par vajadzīgu rūpēties par savu un bērna veselību. Vēl nupat nesen Rīgas Dzemdību namā ceturtais ķeizargrieziens bijis kādai 25 gadus jaunai māmiņai. Galvenā ārste stāsta, ka sievietei nav bijis mutē neviena dzīva zoba. Sievu apmeklējis vīrs, kurš arī smēķē, par ko liecinājis pēc dūmiem smakojošais apģērbs. Kad abi laimīgie vecāki atbrauks ar jaundzimušo mājās, visticamāk, turpinās smēķēt turpat istabā, kur atrodas mazais un pārējie bērni.

FOTO. Izskatās neticami un baisi. Topošās un jaunās māmiņas ar cigareti zobos

Dzemdību nama iekštelpās smēķēt ir aizliegts, bet nereti smēķējošās grūtnieces vai māmiņas viena otru atrod un sarunā konkrētu laiku, kad ārpusē aiz stūra ies uzvilkt kārtējo dūmu. Ārste pieļauj, ka nemaz nezina, cik grūtnieču vidū ir smēķējošas sievietes, kuras ir izglītotas un ar labu sociāli ekonomisko stāvokli. Ja pirmā kategorija topošo māmiņu neko neslēpj, un, viņu ieraugot vien, mediķiem ir skaidrs, ka grūtniece pīpē, tad izglītotas dāmas šo netikumu apzinās un labi prot noslēpt.

Kādas liktenīgas veselības problēmas var būt bērnam, ja topošā māmiņa smēķē, uzzini, skatoties video.

Skaties video

0 Komentāru