VIDEO: pieminot… Ojārs Grinbergs dzied kopā ar meitu

Komentāri

Šodien Latvija atvadās no leģendārā estrādes dziedātāja Ojāra Grinberga. Pirms 13 gadiem, kad Ojārs Grinbergs svinēja savu 60. dzimšanas dienu, raidījumam Bez Tabu bija gods viesoties jubilāra mājās, uzzināt dziedātāja domas un atziņas par savām dzīves veiksmēm, par kļūdām un politiku.

Savu 60. dzimšanas dienu Ojārs Grinbergs svinēja ar uzstāšanos saviem skatītājiem un bija sagatavojies jubilejas noskaņās pavadīt visu gadu, – līdz pat 61. dzimšanas dienai. Dziedātājs stāstīja, ka dziedāt sācis jau, ganos iedams, bet mūzikas skolā mācījies padomju armijas ansambļa Zvaigznīte laikos, no kura ”pa taisno”, ar Raimonda Paula svētību nonācis Rīgas Estrādes orķestrī. Dziedātāja amats ir kļuvis par vienīgo Ojāra Grinberga profesiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Es kādreiz drusciņ nožēloju, kāpēc es neizmantoju lietderīgi savu brīvo laiku pirms trīsdesmit gadiem. Tā ir mana kļūda. Es varēju mācīties, man bija laiks.

Par aizkulišu jautro dzīvi Ojārs stāstīja, kā saderējis ar kolēģiem un nokrāsojis matus. Pēc tam ilgi nopūlējies, lai atgūtu savu dabīgo matu krāsu.

Foto

Reiz dziedātājs tomēr pamainījis savu ampluā un bijis 6. Saeimas deputāts. Politikā pavadītos gadus mākslinieks nav nožēlojis.

Vismaz es redzēju, izjutu, ko nozīmē politika. Bet es izjutu arī to, ka es nekad nevaru būt politiķis. Politiķim ir jābūt politiķim. Tāpat kā es esmu dziedātājs.

Par to, ka daudzas viņa dziedātās dziesmas piedzīvo renesansi jauno dziedātāju izpildījumā, Ojārs Grinbergs jutās divējādi: no vienas puses, tas ir pluss, jo tas nozīmējot, ka šīs dziesmas dzīvos mūžīgi, no otras – jaunajiem nav sava repertuāra…

Jubilārs atzina, ka tikai savos 60 gados beidzot jūtas tā, ka var dziedāt savu populāro hitu Papu saki mammai pats. Raidījuma Bez tabu skatītājiem viņš šo dziesmu nodziedāja ar savu meitu.

Lasi vēl