4 komentāri

Arī tad, ja neesi profesionāls pavārs, noteikti vari darīt brīnumus pie plīts. Ne velti raidījums Bez Tabu dod iespēju mājsaimniecēm izaicināt augstas klases šefpavārus. Abi gatavo vienu un to pašu recepti, bet kāds sabiedrībā populārs cilvēks, nezinot, kas ir ēdiena autors, noteiks, kurš ir uzvarējis.

Agnese Bučjus ir vecākais bērns četru bērnu ģimenē un gatavo kopš deviņu gadu vecuma. Tagad Agnesei ir sava ģimene, kas, tāpat kā viņa, mīl asus ēdienu. Ikdiena Agnesei aizrit darbā ar cilvēkiem, un gatavošana ir viņas hobijs, virtuvi kā savu darba vietu iedomāties nevar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Agnese izaicina pavāri Inu Poliščenko, kura ir restorāna Trīs šefpavāra labā roka. Viņa virtuvē ir kopš sešpadsmit gadu vecuma. Ina pērn atzīta par labāko pavāri Latvijā. Viņa no sirds mīl savu darbu. Abas dāmas gatavo pupiņu sautējumu.

 Foto

Ina priecājas par iespēju piedalīties Bez Tabu rubrikā Mājsaimnieces pret pavāriem, jo viņai līdz šim nav sanācis gatavot pupiņu sautējumu. Ina gatavo restorāna Trīs komandas kopīgiem spēkiem veidoto pupiņu sautējumu.

Ar baltajām un brūnajām pupiņām, lobītām cūku pupām, brieža gaļas desu un kūpinātu bebra gaļu. Ina gatavošanas laika ēdienam pievieno sastāvdaļas, kas paliek noslēpumā glabātas. Baudot Inas sautējumu, tam klāt var pievienot lakšu mērci.

Sāncenses, plecu pie pleca rosoties virtuvē, pierāda, ka divas saimnieces itin mierīgi var sadzīvot vienā virtuvē. Ina gatavošanas laikā atklāj pavāru padomus, kā nomizot sīpolus bez raudāšanas.

Mājsaimnieces un pavāra gatavoto ēdienu šoreiz bauda un vērtē mūziķis un raidījuma Kinomānija vadītājs Jānis Strapcāns. Jānis nekļūdīgi noteic, ka baltajā bļodā ir Agneses sautējums, bet dedzinātais un uz koka dēlīša pasniegtais ir restorāna pavāres meistardarbs.

Tomēr, kad Jānis nonāk līdz verdikta izteikšanai, atklājas, ka tas ir sasodīti grūts uzdevums. Jānis garšo un bauda, bauda un garšo, līdz atzīst, ka mājsaimnieces Agneses gatavotais pupiņu sautējums viņam atsauc atmiņā mājas garšu, tādēļ arī to pasludina par garšu cīņas uzvarētāju.

Uzvarētājas piedāvātā recepte:

Pupiņu sautējums

Novāra pupiņas. Kamēr pupiņas vārās, apcep burkānus, sīpolus, ķiplokus, malto gaļu, pievieno ananasus, kukurūzu, nedaudz ananasu sulas garšai un sablendētus tomātus. Garšvielas – sāls, pipari, čili un čili mērce.

Bezgala gardā lakšu mērce

(iespējams, kāds to sauks par lakšu pesto)

Lakši, apgrauzdēti un no miziņām atbrīvoti lazdu rieksti, cietais siers un rapšu eļļa. Visas sastāvdaļas sablendē. Proporcijas izvēlas pēc sirds patikas un vēlmēm. Un bauda, bauda, bauda, jo lakšu mērce ir tik garda, ka to var karotēm ēst.

Video 

TOP komentāri

  • Agnese Drunka
  • Aizdomigi
    0 0 0

    Aizdomigi

    Nezinu. Mazliet interesanti, kā Jānis vispirms uzslavēja pavāres dedzināto kadiķi kā asociāciju ar mājām, bet tad par uzvarētāju pasludina mājsaimnieci.
  • kopa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl