VIDEO: ko darīt, ja bērns klepo

Komentāri

Raidījuma Māmiņu klubs vadītājas Kristīnes Virsnītes ģimeni ir “apciemojis” klepus. Tādēļ Kristīne ar abiem bērniem dodas pie ģimenes ārsta, lai uzzinātu, ko darīt, un noskaidrotu, kas tas klepus vispār tāds ir. 

Ikvienai māmiņai dzīve šķistu vienkāršāka, ja bērni neslimotu. Ar laiku, protams, ikreiz, kad bērns ieklepojas, iemācāmies to uztvert bez liekas panikas, taču tomēr – bērna slimošana ir un paliek nelāgs kreņķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristīne Virsnīte stāsta, ka ar katru sīkumu neskrien pie ģimenes ārsta, bet ar bērnu klepu tomēr cenšas nejokot, jo gadījies tā, ka aiz nevainīgas “krekšķināšanas” atklājas plaušu karsonis.

Foto

Ģimenes ārste Lolita Zorģe stāsta, ka klepus mēdz būt no dažādiem faktoriem, bet visbiežākais iemesls – akūta respiratoru saslimšana. Klepus var signalizēt gan par kuņģa problēmām, gan tas var būt alerģiskais klepus, gan arī klepus pat uz nervu pamata.

Ja bērns klepo vairākas reizes dienā, un tas traucē viņam naktī gulēt, noteikti ir jādodas pie ārsta. Akūtiem gadījumiem Kristīne mājās bērniem var veikt inhalācijas procedūras ar speciālu aparātu – nebulaizeru. Ģimenes ārste norāda, ka inhalācijas ļoti labi palīdz pārdzīvot klepus sauso fāzi. Šī procedūra veicina atklepošanu, mitrina klepu. Nebulaizers gan paredzēts lietošanai tikai ar fizioloģisko šķīdumu. Dažādu tēju novārījumi, eļļas jāatstāj citām procedūrām. Pateicoties inhalācijai, bieži vien klepu ir iespējams uzveikt bez citiem medikamentiem.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl