VIDEO: ko darīt, ja bērns klepo

Komentāri

Raidījuma Māmiņu klubs vadītājas Kristīnes Virsnītes ģimeni ir “apciemojis” klepus. Tādēļ Kristīne ar abiem bērniem dodas pie ģimenes ārsta, lai uzzinātu, ko darīt, un noskaidrotu, kas tas klepus vispār tāds ir. 

Ikvienai māmiņai dzīve šķistu vienkāršāka, ja bērni neslimotu. Ar laiku, protams, ikreiz, kad bērns ieklepojas, iemācāmies to uztvert bez liekas panikas, taču tomēr – bērna slimošana ir un paliek nelāgs kreņķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristīne Virsnīte stāsta, ka ar katru sīkumu neskrien pie ģimenes ārsta, bet ar bērnu klepu tomēr cenšas nejokot, jo gadījies tā, ka aiz nevainīgas “krekšķināšanas” atklājas plaušu karsonis.

Foto

Ģimenes ārste Lolita Zorģe stāsta, ka klepus mēdz būt no dažādiem faktoriem, bet visbiežākais iemesls – akūta respiratoru saslimšana. Klepus var signalizēt gan par kuņģa problēmām, gan tas var būt alerģiskais klepus, gan arī klepus pat uz nervu pamata.

Ja bērns klepo vairākas reizes dienā, un tas traucē viņam naktī gulēt, noteikti ir jādodas pie ārsta. Akūtiem gadījumiem Kristīne mājās bērniem var veikt inhalācijas procedūras ar speciālu aparātu – nebulaizeru. Ģimenes ārste norāda, ka inhalācijas ļoti labi palīdz pārdzīvot klepus sauso fāzi. Šī procedūra veicina atklepošanu, mitrina klepu. Nebulaizers gan paredzēts lietošanai tikai ar fizioloģisko šķīdumu. Dažādu tēju novārījumi, eļļas jāatstāj citām procedūrām. Pateicoties inhalācijai, bieži vien klepu ir iespējams uzveikt bez citiem medikamentiem.

Video

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl