Komentāri

D vitamīns ir “pirmais dzīves vitamīns” – šo neapgāžamo patiesību zina katra māmiņa. Ārsti to rekomendē dot visiem mazuļiem jau pēc pirmā dzīves mēneša. Taču ne visi mēs zinām, ka D vitamīns ir nepieciešams arī mums – pieaugušajiem. Raidījumā Māmiņu klubs mītus un patiesības par D vitamīna nozīmi mūsu veselībā skaidro ģimenes ārste Inese Kuģe.

D vitamīnu satur – olas dzeltenums, aknas, dažādas zivis (lasis, sardīnes, siļķes u.c.). Piens, sviests, siers, jogurts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mīts Nr. 1

Organismam nepieciešamo dienas devu var uzņemt ar uzturu.

Patiesība

Zināmā mērā šis mīts ir patiesība, taču – vai šī deva ir pietiekama.

Mīts Nr. 2

D vitamīns un zivju eļļa ir viens un tas pats.

Patiesība

D vitamīns ir zivju eļļas sastāvdaļa, taču zivju eļļu ir jāuzņem pilnīgi citu iemeslu dēļ – omega 3 taukskābju dēļ. Lai attīstītu bērnam smadzenes, to darbību, veicinātu viņa garīgo attīstību.

Foto

Mīts Nr. 3

D vitamīnu var uzņemt vasarā un ar to pietiek visam gadam.

Patiesība

Bez saules dabīga D vitamīna attīstība nav iespējama. Vai mūsu platuma grādos saules ir pietiekami? Cik bieži mēs vispār uzturamies saulē? Nereti – vien pāris nedēļas gadā. Pa šo laiku nav iespējams veidot D vitamīna ”uzkrājumus” visam gadam.

Mīts Nr. 4

D vitamīna trūkums tiek saistīts ar nogurumu. Ja nogurumu neizjūtam, D vitamīns nav jālieto.

Patiesība

Nogurums ir viens no “rādītājiem”, bet ne tikai. Nogurumu cilvēks izjūt, bet tiešā veidā neizjūt to, kā strādā viņa aknas, nieres u.c. orgāni, kam svarīgs D vitamīns.

Mīts Nr. 5

D vitamīns nepieciešams tikai bērniem līdz noteiktam vecumam.

Patiesība

Protams, D vitamīns bērniem ir ļoti nepieciešams. Tam nav alternatīvas. Taču daudzi pētījumi norāda, ka D vitamīnam ir ļoti svarīga loma cilvēka veselībā visā dzīves garumā.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl