Komentāri

Šodien ir jātur īkšķi par mūsu hokejistiem, kuri atklās pasaules čempionātu hokejā, cīnoties ar spēcīgo Zviedrijas valsts hokeja izlasi. Liekot roku uz sirds, varam atzīt, ka reti kurš ticam, ka mūsējie uzvarēs. Tomēr reizēm par šādu neticību vēlāk nākas lūgt piedošanu. Turklāt pat pašas bērniem un viņu komandai.

Kurš gan īstens hokeja fans neatceras vēsturisko Latvijas hokeja valstsvienības uzvaru pār Zviedrijas hokeja izlasi 2009. gada pasaules čempionātā hokejā? Toreiz no hokejistu Rēdlihu trijotnes uz čempionātu nebija devies tikai Jēkabs Rēdlihs. Raidījums Bez Tabu čempionāta laikā viesojās pie Rēdlihu ģimenes, lai aprunātos ar hokejistu vecākiem Maiju un Jāni par laiku, kad brāļi vēl tikai sāka trenēties hokejā, un mēģināt izprast, ko nozīmē izaudzināt trīs dēlus – hokejistus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Pirmais par to, ka vēlas spēlēt hokeju, ir paziņojis Krišjānis. Kāpēc – tam izskaidrojuma nav joprojām. Vēlāk brālim pievienojies arī Jēkabs, un drīz pēc tam arī pastarītis Miķelis. Lai nopelnītu naudu ledum, Rēdlihu tētis ar dēliem strādājuši dažādus darbus. Uz ledus halli centrā visi braukuši ar diviem tramvajiem no Imantas. Regulāri kāds no bērniem ir aizbraucis vienu pieturu par tālu, jo nav tikuši ārā no pārpildītā transporta līdzekļa. Jēkabs atceras, ka viņam ir bijusi liela, oranža hokeja soma, bet tētis vēl ir saglabājis brāļu vecos hokeja cimdus, kuriem ir ielāps uz ielāpa.

Daudzi vecāki divreiz nomērītu, pirms izlemtu, ka dēliem obligāti jātiek hokeja specklasē. Jēkabs tādēļ mācījies divreiz 8. klasē, bet Miķelis pārlēca no 6. uzreiz uz 7. klasi. Miķeļa, Jēkabs un Krišjāņa mamma Maija saka, ka hokejistu mammu galvenais uzdevums ir skatīties hokeju:

Šis čempionāts man ir pamatīga mācība. Pēc spēles ar Zviedriju mani pārņēma tāds kauns…, jo es taču neticēju, ka viņi uzvarēs…

Tātad –  mammas, draudzenes, vecmāmiņas, sievas un fani! Mums ir jātic saviem hokejistiem, ka viņiem arī šoreiz izdosies!

Video

Lasi vēl