VIDEO: buršanās laiks klāt! Spēcīgs Mārtiņdienas labās maģijas rituāls

1 komentārs

Mārtiņdiena ir laiks, kas ieskandina seno latviešu pagānisko izdarību virkni, jo mūsu senči mēdza nodarboties ar t.s. labo maģiju. Vienu no šādiem rituāliem raidījumā LNT Brokastis veic Rūta un Agnese.

Visas Mārtiņdienas zīlēšanas galvenokārt saistās ar precinieku pieburšanu, turklāt visi rituāli jāveic naktī.

Mārtiņdienas vakarā, ejot gulēt, trīs reizes jānoskaita:

Svētais Mārtiņ, atceries, ko es šonakt vēlējos. Redzēt savu mīļāko, paša Dieva izredzēto.

Vēl kāds ticējums pirms gulētiešanas liek apēst siļķes galvu, bet tas, kurš sapnī nesīs padzerties, būs īstais precinieks.

Taču Mārtiņdienā var censties pieburt arī kaut ko citu: veselību, saticību, pārticību utt. Taču, ja vēlies pieburt sev pašu galveno – mīļoto, tad tas šoreiz jādara piektdienas vakarā, augošā mēnesī, jo tad Venēra būs īpaši labvēlīgā stāvoklī  šādiem “darbiem”.

Foto

Rituālam nepieciešamas trīs krāsu lentītes, vītola zariņš, sārta svece, ass priekšmets, ar ko ieskrāpēt svecē un balta papīra lapa. Pats galvenais, konkrēti zināt, ko vēlies sev pieburt un šai domai piešķirt kādu maģisku nosaukumu, apzīmējumu, ko iegravē sārtajā svecē. Pēc tam sveci aizdedzina, bet uz baltas lapas uzraksta savu vārdu. Lapiņu sarullē un iepin trīs krāsu lentītes bizītē.

Pēc tam, veroties svecē, jāaptin bizīte ap vītola zaru pulksteņrādītāja virzienā un jādomā labas domas par savu vēlēšanos, un jāskaita buramvārdi:

Dod Dieviņi dodamo, es paņemšu ņemamo. Es paņemšu ņemamo ar balto dvēselīti!

Pīnīti atstāj pie sveces, bet vītola zariņš jāņem līdzi gultā. No rīta bize jāatpin.

Video

TOP komentāri

  • Skolnieciņš Vislatvijas Skaudības Dievība
    0 0 0

    Skolnieciņš Vislatvijas Skaudības Dievība

    Čau! Mani sauc Skolnieciņš! Esmu melnais mags! Cieņā, Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl