Uzzini, kā veselībai izmantot smilšu vannas

Komentāri
Uzzini, kā veselībai izmantot smilšu vannas
Foto: Flickr

Smilšu vannas jeb peldes ir dzied­niecības veids ar karstām, tīrām, sau­sām smiltīm. Tās visērtāk rīkot plud­malē, ja smiltis ir sasilušas līdz 50-55 grādiem. Ķermeni vai tā daļu apber ar smiltīm 10-15 centimetru biezā slānī, atstāj brī­vu sirds apvidu un parūpējas par to, lai galva būtu ēnā.

Var ar smiltīm apbērt arī tikai noteik­tas ķermeņa daļas — rokas, kājas. Smil­šu peldes ilgums pieaugušajiem ir 20-40 minūtes (tas atkarīgs no paš­sajūtas), bet bērniem 8-10 minūtes. Ārstēšanās kurss — 15-20 procedūras, bērniem 10-15 procedūras. Pēc tam noskalojieties ūdenī. Ilgi pel­dēties un sauļoties nav ieteicams, atpū­tieties ēnā. Procedūras ieteicams veikt ik pārdienas vai divas dienas pēc kārtas, trešajā seko pārtraukums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Procedūras laikā siltuma sastrē­gums rada ķermeņa temperatūras celšanos par 1-3 grādiem un stipru svīšanu, kas noris netraucēti, jo smiltis labi uzsūc sviedrus. Vienas šādas procedūras laikā var zaudēt pat līdz 600 gramiem no svara, bet asinsrites sistēma tiek noslogota samērā maz.

Karsto smilšu ārstniecisko iedarbību nodrošina to siltumizturība, ūdens uz­sūkšana, temperatūras kontrastu mē­renība starp smiltīm un gaisu. Smiltis vienmērīgi un ilgi dod siltumu cilvēka ķermenim, radot pretsāpju ie­dar­bību, pastiprinot svīšanu, stimulējot oksi­dē­jošos procesus organismā, veici­not nie­ru funkcijas normalizēšanos. Smilšu mehāniskais spiediens uz ādu labvēlīgi ie­dar­­bojas uz asins un limfvadiem.

Smilšu vannas palīdz elpošanas orgānu slimībām, hro­­­niskām kaulu, muskuļu, locītavu slimībām, kaulu trau­­­mu sekām, gre­mošanas orgānu hro­niskām slimī­bām, aptaukošanās, nefrī­tiem, perifērās ner­vu sistēmas un gi­ne­kolo­ģiskām slimībām.

Smilšu vannas ir neaizstājamas arī pie bērnu slimību — eksudatīvās dia­tēzes un dažādu alerģiju — ārstē­ša­­nas. Īpa­ši efektīvas smilšu vannas ir pie rahīta — pēc ārstēšanās kursa pa­lielinās mus­kuļu spēks un pazūd rahītu pava­došie kuņģa un zarnu trakta traucējumi.

Aukstajos gadalaikos var izmantot smilšu sildītājus. Jau senie ēģiptieši sa­prata karsto smilšu sniegtās priekš­rocības un dažādu slimību ārstēšanā izmantoja īpašus, ar smiltīm pildītus spilventiņus, kurus pirms tam uzkarsēja karstajā Āfrikas saulē.

Smiltis uzkarsē līdz 55 grādiem, ieber attiecīga izmēra auduma maisiņā un maisiņu uzliek uz vajadzīgās ķer­meņa daļas, apsedz ar segu vai vairāk­kārtīgi salocītu frotē dvieli. Procedūras ilgums 20-40 minūtes, ārstēšanās kurss — 16-20 procedūras.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl