Vērtīgi un interesanti! Kā ārstē paģiras dažādās valstīs

0 Komentāru
Vērtīgi un interesanti! Kā ārstē paģiras dažādās valstīs
Foto: Flickr.com

Tas, ka sarkanvīns nelielos daudzumos ir noderīgs veselībai, jau sen ir zinātniski pierādīts. Kundzes, kurām pāri 80, joprojām možu garu uztur ar 50 gramiem melnā balzama katru rītu. Bet, protams, ka pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga mūsu veselībai. Par to, starp citu, katru reizi, kad ir ”pāršauts pār strīpu”, otrajā dienā atgādina mūsu organisms. Lai arī vislabāk būtu līdz paģirām tomēr nenonākt, katrai un katram ir izstrādāta sava šīs ”slimības” pārvarēšanas metode.

Latvieši pēc lielas svinēšanas otrā rītā stiepj roku pēc skābu kāpostu sulas, marinēta siļķītes vai skāba gurķīša. Uzzini, kā paģiras jau izsenis ir ārstētas citās valstīs.

Itālija

Senie romieši rīkojušies gudri. Lai nākamais rīts pēc svinībām ataustu gaišs un skaidrs, pirms došanās uz ballīti viņi ēduši vārītus kāpostus vai kāpostu sēklas. Mūsdienās itālieši pēc svinībām nākamajā rītā ēd visu, kas ir balts – rīsus, spageti, bet izvairās no sarkanās krāsas. Mērces un desas paliek ledusskapī.

Spānija

Arī spāņu konkistadori jau pirms iedzeršanas atviegloja savas iespējamās ciešanas ar pāris karotēm olīveļļas. Nonākot kuņģī pirms grādīgās dziras, tā neļauj alkoholam organismā ātri uzsūkties. Olīveļļu var aizstāt arī ar sviestu.

Amerika

Pēc kārtīgas balles ar burbonu viskiju “galvenajā lomā”, amerikāņi jau kopš seniem laikiem atgūst dzīvotgribu ar kokteili: jēla ola, ēdamkarote kečupa, 4-5 pilieni etiķa un tomātu sula. Pēdējo sastāvdaļu pievieno visam tik daudz, lai sanāktu glāze ”veselības dzēriena”.

Mongolija

Mongoļi paģiras ārstē ar svaigi spiestu tomātu sulu, kurai pievienota marinēta aitas acs.

FOTO: acīm vistīkamākie ir alkoholiskie kokteiļi, bet… arī paģiras ir garantētas

Francija

Šajā vīna zemē vieglas paģiras ārstē ar sīpolu zupu un kafiju bez piena, bez cukura, bet ar sāli. Smagu paģiru gadījumos tiek gatavota glāze “glābējkokteiļa”: nedaudz citrona sulas un vienādās daļās baltais vīns ar gāzēto ūdeni.

Velsa

Viduslaikos velsieši pirms “dzerstiņa” ēda ceptas cūkas plaušas. Metodes galvenais nosacījums, ka pirms tam visu dienu nedrīkst neko ēst.

Anglija

Ballītes dienas rītā tiek ēsti spināti, lai tajos esošie antioksidanti varētu laikus uzsākt cīņu ar toksīniem. Ja sāp galva, angļi aspirīna vietā dzer rozmarīna tēju.

Somija

Ja somus moka paģiras, tad viņi iet saunā, ēd marinētu siļķi un dzer alu.

Vācija

Pirms alkohola lietošanas vācieši bieži dzer pienu. Taču, ja ir iedzīvojušies paģirās, tad ēd vārītu aitas gaļu, banānus un uzdzer pienu.

Japāna

Japāņi paģiras ārstē, ieelpojot īpašus gaisa pilienus. Viņi marles saiti izmērcē pāri palikušajā sakē un caur marli elpo, kamēr tā izžūst. Ja no sakē nekas pēc iepriekšējā vakara nav palicis pāri, tad japāņi izdzer piecas tasītes zaļo tēju.

Singapūra

Šeit paģiras tiek ārstētas ar zāļu zupu. Recepte ir katram individuāla, taču viena sastāvdaļa ir obligāta, un tas ir žeņšeņs.

0 Komentāru