Vērtīgi! Organisma attīrīšana pavasarī: zāļu tējas, kefīrs un žāvēti augļi

Komentāri
Vērtīgi! Organisma attīrīšana pavasarī: zāļu tējas, kefīrs un žāvēti augļi

Pavasarī mūsu organismam nepieciešama attīrīšanās no ziemā uzkrātajiem toksīniem un sārņiem. Labākais veids — ūdens. Vē­de­ra darbības norma­lizēšanai no rī­ta pirms brokastīm izdzer glāzi silta ūdens. Ūdenim var pievienot tējkaroti medus un/vai citrona su­lu.

Attīrīšanās procesa laikā katru dienu būtu jālieto 2 – 2,5 litri šķidruma. Lai būtu daudzveidīgāk, var lietot auzu ķīseli ar ābo­liem, žāvētu augļu kompotu, augļu un dārze­ņu kokteiļus. Visi šie dzērieni labi attīra nie­res un zarnu traktu, izvada no organisma uzkrājušos toksīnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neaizmirstiet par zaļo tēju, kurai pie­mīt tonizējošas un antioksidanta īpašības, kā arī spēcīgs urīndzenošs efekts. Īpaši vērtīgs ir pieneņu, nātru un bērzu lapu uzlējums — katra droga atsevišķi vai visas kopā (vie­nādās daļās). Ak­nu darbību aktivizē maura sūrene un diždadzis.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Organisma attīrīšanos no toksīniem vei­cina šādi augu maisījumi:

  • meža zemeņu, āboliņa, asinszāles, kosas, dadža lapas un sunīšu laksti;
  • asinszāle, sunīšu laksti, upeņu lapas, salmeņu ziedi, amoliņš. Augus ņem vienādās attiecībās. Ēdam­karoti maisī­juma aplej ar glāzi verdoša ūdens. Atdzesē, izkāš, izdzer dienas laikā. Attīrīšanās kurss — vismaz 20 dienas;
  • kumelīšu ziedi, biš­krēs­liņi, pieneņu saknes, piparmētras, sal­meņu ziedi, lin­sēklas, mātere, krūkļa mizas, vībotne. Ēdam­karoti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, patur zem vāciņa 30 minūtes, izkāš. Dzer starp ēdienreizēm 3 reizes dienā  ma­ziem malciņiem — 1 nedēļu;
  • bērzu pumpuri, salmeņu un kumelīšu ziedi, asinszāle. Uzlējumu gatavo vakarā. Uz ēdamkaroti maisījuma ņem puslitru ver­doša ūdens. Pusstundu patur, izkāš. Uz nakti izdzer glāzi uzlējuma ar karoti medus, atsa­koties no vakariņām. No rīta uzsilda pārējo uzlējumu un izdzer 20 minūtes pirms bro­kastīm. Attīrīšanās kurss — 3 nedēļas.

Šie abi pēdējie zāļu maisījumi lieliski attīra cilvēka organismu — ievērojami pa­lielinās pretošanās spējas slimībām, darba spējas, pāriet galvassāpes un troksnis ausīs. Attīrīšanās kursu var paga­rināt līdz 2 mē­ne­šiem, bet atkārtot to var ti­kai pēc gada.

Labi organisma attīrīšanos veicina arī Indijas bazilika tēja: 2 tējkarotes aplej ar verdošu ūdeni, ļauj ievilkties dažas minūtes. Var pievienot arī ingveru. Augi dažādi iedar­bojas uz katru tok­sīnu veidu. Piemēram, no hlora un nitrātiem visla­bāk attīrīs lakrica, biškrēsliņi, kliņģe­rī­tes, asinszāle, salmenes, liepziedi. Ar sma­ga­jiem metāliem un radio­nuk­līdiem efektīvi tiks galā svaigi spiestas sulas un linsēklu no­vārījums, zaļā tēja, pīlādžogas, sunīšu laksti, ceļmallapas, biškrēsliņi, egļu un balt­egļu skujas. Svina sāļus izvada kosa un ķip­loki, bet pesti­cīdus — kukurūza.

Lai organismu attīrītu pēc Ajūr­vē­das mā­cības, 1 – 2 dienas pārmaiņus veic meditācijas un spa procedūras, izmantojot aromterapiju un ievērojot pareizu uzturu. Visieteicamāk izvēlēties kāpostu vai kefīra diētu. Jādzer daudz ūdens un zāļu tējas.

Foto

Pirmās dienas rītā

Pagatavo augu pul­ve­ri: kafijas dzirnaviņās vai blenderī sa­smalcina pa pusglāzei kumelīšu, sunīšu, kliņ­ģerīšu, melisas, timiāna lapas, kā arī sauju auzu pārslas. Tos aplej ar karstu ūdeni un tur termosā, visu dienu dzerot pa malci­ņam. Nokāstos biezumus ap­lej  ar dabīgu jo­gurtu līdz krēma kon­sis­tencei. To var uz­glabāt ledusskapī. Pirms dušas ieziežas ar olīv­eļļu, tad nomaz­gājas, izmantojot augu mai­sī­jumu pīlinga vietā.

Pagatavo sejas masku: atšķaida ar ūdeni pus krūzīti zilo mālu, pievie­no pa 2 pilieniem ģerānijas un citrona ēteriskās eļļas. Uzziež uz sejas biezā kārtā, pēc 10 minūtēm no­maz­gā ar aukstu ūdeni.

Pa dienu samaisa 3 pilienus lavan­das eļļas, pa pilienam salvijas, ģerānijas un pi­parmētras eļļas. Silda maisījumu aroma lam­piņā, atslā­bi­nās, dziļi, vienmērīgi elpo to 15 – 20 minūtes. Vienlaikus var arī meditēt. Detoksikācijas vanna kājām: traukā ielej kars­tu ūdeni, pievieno pusglāzi jūras sāls, 5 pi­lienus citrona eļļas, 2 karotes auzu miltu. Silda pēdas 10 minūtes. Pēc tam uz mitra­jām pēdām uzber pāris karotes sāls un ie­tin tās siltā dvielī. Pēc 5 minūtēm pēdas no­ska­lo aukstā ūdenī, ieziež ar augu eļļu un rūpīgi izmasē no potītēm līdz pat pirkstgaliem.

Vakarā — ietīšanās. Samaisa glāzi lami­nārijas jeb jūras kāpostu pulvera, pāris ka­ro­tes maisījuma, ko izmantojāt pīlingam, 2 pilie­nus ģerānijas ēteriskās eļļas, glāzi silta ūdens. Šo mai­sī­jumu uzziež visam ķermenim. Vannas istabā var atgriezt karstā ūdens krā­nu, lai rastos tvaiki. Pēc tam noskalojas aukstā ūdenī.  Ar siltu alvejas gēlu vai eļļu masē locīta­vas, — tajās uzkrājas visvairāk toksīnu.

Otrās dienas rītā — vanna

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Vē­sam ūde­nim pievieno 2 glāzes jūras sāls, glāzi sa­smal­­cinātas aļģes, pa 3 pilieniem citrona un ģerānijas eļļas. Paguļ vannā 10 minūtes. Tad veic pīlingu: samaisa 3 karotes sāls, pusglāzi olīveļļas un tējkaroti maltu sarka­no piparu. Pamasē visu ķermeni, tad nomaz­gājas ar aukstu ūdeni. Tas tonizēs.

Galvas masāža: samaisa olas dzel­tenumu, 5 ēdamkarotes dadža eļļas un pa 2 pilieniem ģerānijas un persiku eļļas. Rūpīgi izķemmē matus, tad galvas ādā ieziež šo mai­sījumu. Patur 5 minūtes, izmazgā ar šam­pūnu, kam pie­vieno 3 pilienus melisas eļļas.

Dienā — detoksikācija sejai. Uzvāra  pa karotei kumelītes, sunīšus, asinszāles, me­lisas, timiāna. Ielej bļodā, pārliecas pār to un silda seju 10 minūtes. Noskalo ādu ar sil­tu ūdeni un uzliek masku: pa karotei ku­me­lītes, zilo mālu un augu eļļas. Patur 10 mi­nūtes, nomazgā. Seju ieziež ar persiku vai mandeļu eļļu.

Vakarā — piepilda vannu ar karstu ūde­ni, pievieno pusglāzi pulverveida mālu. Uzklāj uz ķermeņa kosmētiskos dubļus un ie­­guļas vannā. Pēc 20 minūtēm rūpīgi no­maz­gājies siltā ūdenī un pamasē ķermeni ar skrubi (sāls plus olīveļļa). Šī ir visiedarbīgākā detoksikācijas procedūra. Aroma lampā silda 2 pilienus rožu un jas­mīna eļļas. Lēni to elpo 10 – 15 minūtes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl