Vēlies, lai tavam bērnam vieglāk lasīt? Ved viņu uz Lego pulciņu

0 Komentāru
Vēlies, lai tavam bērnam vieglāk lasīt? Ved viņu uz Lego pulciņu
FOTO: Fickr.com

Skaties.lv/Sievietei turpina tevi iepazīstināt ar dažādām interešu izglītības iespējām, kuras vari piedāvāt savam acuraugam. Šoreiz par nodarbībām, uz kurām savu bērnu vari droši vest tad, ja viņam ļoti patīk rotaļāties ar raibajiem un krāsainajiem Lego klucīšiem.

Tavam bērnam jau ilgāku laiku mīļākā dāvana ir Lego. Uz katru jaunu šā konstruktora variāciju, bērna reakcija ir: ”Mammu, es gribu šo Lego”. Savukārt tava atbilde ir aptuveni šāda: ”Pilnas malas jau ar to Lego, vai tad beidzot nepietiks…” Tomēr, ja redzi, ka bērns tiešām spēlējas ar šiem mazajiem klucīšiem, un ik pa laikam tiek uzkonstruēts kaut kas jauns, varbūt ir vērts apsvērt iespēju savu atvasi vest uz Lego pulciņu.

Uz nodarbībām bez klucīšiem

Rīgas Jauno tehniķu centra Lego nodarbību vadītāja Sanita Jākobsone vēl neesot redzējusi bērnu, kuram nepatīk darboties ar Lego konstruktoru. Kopīgām Lego nodarbībām piemērotākais vecums ir 5-12 gadi. Uz nodarbībām savi Lego klucīši nav jāņem līdzi. Klucīšu bāze gan pavisam maziem bērniem, gan lielākiem pulciņā gadu gaitā ir savākta pamatīga.

FOTO: Gaismas pils un Rīgas torņi Lego pulciņa dalībnieku acīm

Labākie rakstītāji

Pats par sevi saprotams, ka rotaļāšanās ar Lego attīsta roku un pirkstu veiklību, tomēr nāk klāt vēl papildus bonuss bērna attīstībā, kuru pirmajā brīdī neiedomājamies – valodas attīstība un rakstītprasme. Ja bērns Lego pulciņā ir darbojies pirmsskolas periodā, tad vēlāk, kad viņš sāk iet skolā, var redzēt atšķirību. Bērniem, kuri ir bieži rotaļājušies ar Lego klucīšiem, daudz labāk attīstās rokraksts, viņi pareizāk tur pildspalvu.

Vēlies savu portretu no Lego?

Rīgas Jauno tehniķu centrā katra mēneša beigās tiek rīkotas tematiskās izstādes. Arī katrā nedēļā nodarbībām ir sava tēma. Ja mājās bērni visbiežāk veido mājas un mašīnas, tad pulciņā darbu tematika ir daudz plašāka – dzīvnieki, Ziemassvētki utt. Šonedēļ tēma ir veltīta ģimenei, jo nedēļas baigās ir Tēva diena. Bērni veido ģimenes locekļu portretus. Darbiņi ir darināti gan telpiski, gan plaknē.
Vairākas reizes gadā ir konkursi, kuros piedalās visi Rīgas Lego pulciņu audzēkņi. Rīgā Interešu izglītības centros pavisam ir septiņi Lego pulciņi, bet sava Lego licēju grupa ir arī vairākās skolās. Kopīgi rotaļāties ar Lego ir iespējams Lielvārdē, Bauskā un citās pilsētās.

0 Komentāru